مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • واحد نظارت بر قراردادهای بیمه مکمل

   واحد نظارت بر قراردادهای بیمه مکمل


   امروزه اکثر سازمان‌ها و نهادها در راستای انجام بهینه امور مربوطه و همچنین به منظور کاستن از عوارض و مشکلات ناشی از عدم وحدت رویه از نظارت بر واحدهای و ادارات ذیربط خود بهره می‌برند. مرکز خدمات حوزه‌های علمیه هم از این قاعده مستثنا نبوده و با توجه به کلان بودن جامعه آماری بیمه شدگان و اهمیت قرارداد و همچنین در راستای رضایت‌مندی بیشتر بیمه‌شدگان، نظارت بر امور بیمه از جمله بیمه‌های مکمل درمان را از برنامه‌های  ویژه خود  قرار داده  است.
   واحد نظارت بر قراردادهای بیمه مکمل با سفر به مراکز استانی در راستای واکاوی چگونگی و کیفیت انجام تعهدات توسط بر شرکت بیمه‌گر گام مهمی در جهت بهبود کیفیت ارائه خدمات و همچنین تفهیم قرارداد و حل مشکلات برداشته است. این واحد از اوایل مهر ماه با سفر به مشهد فعالیت خود را آغاز نموده است.
   نظارت بر تعهدات قراردادهای شرکت بیمه گر با مراکز درمانی و تطابق آن با تعهدات بیمه گر با مرکز، دریافت شکایات واصله از طلاب و رسیدگی به آنها، تطبیق نسخه ارائه شده از سوی طلاب با بیماری ایشان، پیگیری حذف یا جایگزینی مراکز ارائه خدمات و ... از جمله اقدامات و فعالیت‌های مهم این واحد می‌باشد که با محوریت نظارت بر پرداخت خسارت به بیمه شدگان، نظارت بر مراکز درمانی طرف قرارداد و همچنین نظارت بر نیروهای رابط شرکت بیمه گر در راستای تحقق آنها تلاش می‌کند.
   از دیگر اقدامات صورت گرفته این واحد می‌توان به تهیه نظر سنجی از طلاب جهت نظارت بر رفتار کارکنان شرکت بیمه گر در مراکز استانی اشاره کرد که امید است با بررسی این نظرسنجی‌ها در راستای حل مشکلات موجود به طلاب و روحانیون عزیز خدمت‌رسانی مطلوب صورت پذیرد.
   از این رو طلاب و روحانیون معزز می‌توانند از طریق شماره تلفن 31206285 -025 با این واحد در ارتباط بوده و نظرات، پیشنهاد‌ها و شکایات خود را با واحد نظارت بر قراردادهای بیمه مکمل در میان بگذارند.