مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • تعداد بیماران قطعی آبله میمونی از ۱۰۰۰ نفر گذشت
   کد: 28828
   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲
   با گذشت کمتر از ۵ هفته از شناسایی اولین مورد آبله میمونی در جهان در سال جاری در انگلستان تعداد مبتلایان در جهان به ۱۰۸۸ نفر از ۲۹ کشور...
   تعداد بیماران قطعی آبله میمونی از ۱۰۰۰ نفر گذشت

   با گذشت کمتر از ۵ هفته از شناسایی اولین مورد آبله میمونی در جهان در سال جاری در انگلستان تعداد مبتلایان در جهان به ۱۰۸۸ نفر از ۲۹ کشور مختلف جهان رسید. اولین مورد مسافری انگلیسی بود که از نیجریه به انگلستان بازگشت درحالی‌که به ضایعات پوستی تناسلی آبله میمونی مبتلا شده بود اما بدون آنکه مهمانداران پرواز و تیم بهداشت مرزی دو کشور متوجه شوند، در یک پرواز مستقیم از نیجریه وارد لندن شد و بلافاصله به پزشک مراجعه نمود و نمونه‌برداری از ضایعات پوستی ناحیه تناسلی تشخیص آبله میمونی را قطعی نمود.
   با شناسایی ۷۳ مورد جدید در انگلستان تعداد این بیماران در آن کشور به ۲۸۷ نفر رسید و گزارش چند مورد جدید از آمریکا نیز تعداد مبتلایان آبله میمونی در آن کشور را به ۳۵ مورد افزایش داد.
   این نخستین بار است که شرایط برای انتشار گسترده و انتقال فرد به فرد وسیع در جهان برای این بیماری ویروسی آماده شده است.
   از آنجا که در ۵ سال اخیر گزارشات پراکنده‌ای از انتشار فردی است بیماری اعلام شده بود اما شواهد نشان می‌داد انتشار این ویروس از آفریقا به جهان روند رو به افزایش در پیش گرفته است و از این رو تلاش‌های دانشمندان برای شناسایی دقیق‌تر این ویروس و راه‌های پیشگیری و واکسیناسیون مناسب آن سرعت گرفته بود. در حال حاضر واکسنی مناسب‌تر از واکسن‌های ۳۰ سال قبل برای این ویروس در جهان موجود است اما تعداد آن بسیار کم و محدود است و کشور سازنده هنوز تعداد کافی برای فروش گسترده آماده ننموده است.
   در حال حاضر کشورهای جهان ضمن رصد خبرهای جدید از مشخصات ویروس و آمار مبتلایان، سعی می‌کنند آمادگی خود را برای ورود احتمالی و گسترش (هرچند محدود) این ویروس بالا ببرند.
   بیشترین موارد شناسایی شده اخیر در جهان از تماس مستقیم و ارتباط جنسی منتقل شده‌اند و احتمالاً تماس پوستی و تنفسی در انتقال فرد به فرد نقش اصلی را داشته‌اند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: