مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • امضای تفاهم‌نامه همکاری مرکز خدمات و ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در حوزه جوانی جمعیت و فرزندآوری
   کد: 28657
   ۱۴۰۱/۰۳/۱۱
   با امضای تفاهم‌نامه همکاری بین ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، فرآیند ارائه تسهیلات جهت جوانی جمعیت و فرزندآوری به طلاب حوزه‌های علمیه آغاز شد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، در مراسمی با حضور دکتر نوروزی سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، حجت‌الاسلام دکتر سیدجمال‌الدین میرمحمدی رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و مدیرعامل و جمعی از مدیران بنیاد 15 خرداد، تفاهم‌نامه همکاری با هدف حمایت از جوانی جمعیت و عضویت طلاب و حوزویان در باشگاه خانواده مثبت پنج به امضا رسید.

   سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام در این مراسم اظهار کرد: از یک سال پیش و پس از پیوستن مجموعه بنیاد 15 خرداد به ستاد اجرایی فرمان امام، مأموریت پیگیری و پرداختن به موضوعات اجتماعی مهمی مانند فرزندآوری و جوانی جمعیت، درمان ناباروری و مسائل خانواده را به این بنیاد واگذار کردیم و به صورت جدی از روش‌های مختلف برای این هدف برنامه‌ریزی شده است.
   عارف نوروزی با اشاره به موج جدید فعالیت‌های این بنیاد و ارائه خدمات به گروه‌های مختلف حوزویان و دانشگاهیان گفت: بر اساس تفاهم‌نامه‌ای که امضا کردیم، در زمینه‌هایی مانند ارائه تسهیلات و ایجاد مشوق‌ها در امر فرزندآوری، استفاده از ظرفیت شبکه تبلیغی حوزه برای فرهنگ‌سازی در این زمینه و بسترسازی جهت راه‌اندازی واحدهای تولیدی مصارف خانوار همکاری ویژه‌ای را با حوزه‌های علمیه انجام خواهیم داد.
   سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام(ره) خاطرنشان کرد: در پرداختن به موضوع جمعیت و تسهیل افزایش آن به شدت جدی هستیم و در سال‌های اخیر ستاد اجرایی فرمان امام به عنوان نهاد پیشتاز در این زمینه قدم‌های بزرگی برداشته و به عنوان یک اولویت و سیاست استراتژیک برای آینده کشور به آن نگاه می‌کند.
   رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه نیز در این مراسم گفت: ستاد اجرایی فرمان امام(ره) مجموعه جهادی و با برکتی است که در حوزه محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی، خدمات درمانی و اجتماعی نظیر درمان زوج‌های نابارور و پرداخت مشوق‌های گوناگون تلاش‌های ارزشمند و بی‌بدیلی داشته است.
   حجت‌الاسلام و المسلمین میرمحمدی افزود: این آمادگی را داریم تا در کنار ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد 15 خرداد در زمینه فرهنگ‌سازی در خصوص جوانی جمعیت و ترویج فرزندآوری تمام ظرفیت خود را به کار بگیریم.

   وی ادامه داد: در 10 سال گذشته تدابیر مناسبی در خصوص تشویق خانواده‌ها و ایجاد بسترهای لازم برای فرزندآوری توسط دستگاه‌های مسئول اندیشیده نشده است و در نتیجه امروز با آسیب‌های آن روبرو شده‌ایم.

   وی با اشاره به راه‌اندازی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه با تدبیر رهبرمعظم انقلاب جهت کاهش مشکلات طلاب گفت: تاکنون تفاهم‌نامه‌های مشترکی با ستاد اجرایی فرمان امام در زمینه توانمندسازی معیشتی طلاب، مسکن و احداث خانه عالم و موارد دیگری نیز داشته‌ایم که بابت حمایت‌های همیشگی این ستاد متشکر و قدردانیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.