مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • با امضای تفاهم‌نامه‌ای؛
   همکاری‌های آستان مقدس بانوی کرامت با مرکز خدمات حوزه افزایش می‌یابد
   کد: 27847
   ۱۴۰۰/۱۱/۱۹
   اولین تفاهم‌نامه همکاری میان آستان مقدس بانوی کرامت و مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در زمینه همکاری‌های تبلیغی، ترویجی، تربیتی، اجرای برنامه‌های فرهنگی، مسابقات، برنامه‌های قرآنی و امور بانوان به امضا رسید.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، اولین تفاهم‌نامه میان آستان مقدس بانوی کرامت و مرکز خدمات حوزه‌های علمیه با حضور حجت الاسلام والمسلمین مهدی احمدی معاون فرهنگی آستان مقدس و حجت الاسلام والمسلمین علائیان معاون معیشت و امور خانواده مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در سالن جلسات ساختمان کریمه حرم مطهر بانوی کرامت به امضا رسید.
   حجت الاسلام والمسلمین مهدی احمدی با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ها گاهی اوقات آرمانی و دور از دسترس نوشته می‌شود و بعد از امضا و کار رسانه‌ای و خبری به خوبی اجرا نمی‌شود، گفت: ما در آستان مقدس هدفمان این نیست و باید آن چیزی که می‌شود اجرا کرد را نوشت و امضا کرد و بعد از امضا هم برکاتش برای مردم و طلاب ملموس باشد.
   وی با اشاره به اینکه آستان مقدس قم در سال‌های گذشته ارتباطاتی را با آستان‌های دیگر در داخل و خارج از کشور برقرار کرده و موفقیت‌های نسبی را هم کسب کرده است، افزود: در سال‌های اخیر با آستان قدس رضوی تعاملات خوبی برقرار شده است و تفاهم‌هایی صورت گرفته و الحاق مرکز خدمات حوزه‌های علمیه هم به این تفاهمات و تعاملات امر مبارکی است و امیدواریم بتوانیم با مشارکت بیشتر نقش آفرینی بیشتری هم در سطح جامعه داشته باشیم.
   معاون فرهنگی حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه اگر توان مجموعه‌های مختلف روی هم گذاشته شود مطمئناً نشر معارف اهل‌بیت(ع) هم بیشتر محقق خواهد شد، افزود: زمینه‌های همکاری تبلیغی، ترویجی و آموزشی که در این تفاهم‌نامه آمده است وجود دارد تا علقه میان طلاب و حرم مطهر بیشتر و ملموس‌تر شود.
   وی با بیان اینکه هر دلی که به ضریح حضرت معصومه سلام‌الله علیها گره بخورد یک مرگ بر آمریکای واقعی است، گفت: اماکن و نمادهای توحیدی ضد استکبار هرچه بیشتر مورد توجه قرار گیرند خلاف خواست استکبار است و ما باید بیشتر به این سمت حرکت کنیم.
   همچنین، در این نشست حجت الاسلام والمسلمین علائیان معاون معیشت و امور خانواده مرکز خدمات حوزه علمیه با اشاره به امضای اولین تفاهم نامه مرکز خدمات حوزه‌های علمیه با مجموعه آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها اظهار کرد: امیدواریم با این تفاهم‌نامه زمینه شناخت و خدمت هر چه بیشتر به حضرت معصومه سلام‌الله علیها برای طلاب فراهم شود و ما نیز در این دنیا و آخرت از خادمان حضرت محسوب شویم.
   وی افزود: در این تفاهم‌نامه برنامه‌های خوبی تدوین شده و امیدواریم کارگروه شکل گرفته به زودی تقسیم کار را انجام و هرچه سریع‌تر عملیاتی نمایند.
   معاون معیشت و امور خانواده مرکز خدمات حوزه علمیه افزود: اردوهای یک‌روزه حرم شناسی، بازدید از موزه آستان مقدس بانوی کرامت و دیگر مجموعه‌های حرم می‌تواند خانواده طلاب را با مجموعه حرم و آستان بیشتر آشنا کند و زمینه نشر معارف اهل‌بیت را شکل دهد.
   وی افزود: امیدواریم در قالب این تفاهم‌نامه فضایی فراهم شود تا در حوزه‌های مختلف تبلیغی، ترویجی، تربیتی، اجرای برنامه‌های فرهنگی، مسابقات، برنامه‌های قرآنی و امور بانوان همکاری مشترک برقرار شود و برکاتش به طلاب و خانواده‌های آنها و به دنبال آن به عموم جامعه برسد.
   گفتنی است در این نشست مقرر شد که پس از امضای تفاهم‌نامه کارگروه‌های مختلف در ذیل هر بند تفاهم‌نامه فی ما بین تشکیل شود و تمامی بندهای این تفاهم‌نامه به زودی اجرایی شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.