مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • افزایش همکاری‌های مرکز خدمات و سپاه امام رضا (ع) خراسان رضوی
   کد: 27598
   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵
   مشهد/ نشست مشترک مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی و سپاه امام رضا (ع) مشهد با هدف هم‌افزایی و افزایش همکاری‌ها برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی، نشست مشترک مرکز خدمات استان و سپاه امام رضا (ع) مشهد با محوریت هم‌افزایی و افزایش همکاری‌ها برگزار شد.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری مدیرکل مرکز خدمات استان در این دیدار اظهار داشت: مرکز خدمات حوزه‌های علمیه به‌عنوان فراگیرترین نهاد حمایتی طلاب و روحانیان، خدمات خود را با رویکرد رسالت محوری به طلاب شیعه، سنی، ایرانی، غیر ایرانی و خواهر و برادر ارائه می‌کند.
   وی افزود: مرکز مدیریت و مرکز خدمات به‌عنوان دو بال برای رشد و تعالی حوزه‌های علمیه تلاش می‌کنند؛ مرکز مدیریت حوزه عهده‌دار مدیریت علمی، آموزشی و تبلیغی حوزه‌ و مرکز خدمات در زمینه مسائل درمانی، معیشتی، فرهنگی و مسکن به طلاب محترم خدمات ارائه می‌کند.
   وی خاطر نشان کرد: خدمات طلاب به صورت هدفمند است و در راستای رسالت‌های حوزوی آن‌ها ارائه می‌شود.
   آقای دانش معاون مسکن مرکز خدمات استان نیز در این نشست گفت: تمرکززدایی از شهرهای بزرگ از سیاست‌های مرکز خدمات است و از مسکن طلاب مناطق محروم و حاشیه شهرها حمایت می‌شود.
   در ادامه، حجت‌الاسلام انصاری معاون خانواده و امور فرهنگی مرکز خدمات استان اظهار داشت: در سال جاری برای 3 هزار نفر از خانواده طلاب زائر در مشهد برنامه‌های فرهنگی اجرا شده است.
   وی افزود: تجلیل از 5 هزار نفر از همسر و فرزندان ممتاز طلاب، برگزاری دوره‌های آموزش سواد رسانه و کارگاه‌های مشاوره از دیگر برنامه‌های معاونت خانواده و امور فرهنگی مرکز خدمات است.
   حجت‌الاسلام نوربخش معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات در این نشست با اشاره به ارائه خدمات پزشکی به 6 هزار نفر در ایام کرونا گفت: مرکز خدمات حوزه با راه‌اندازی قرارگاه درمان بنیاد حامیان مکتب الصادق (ع) در پیک پنجم کرونا خدمات پزشکی، پرستاری، ارسال کپسول اکسیژن و دارو و بسته‌های معیشتی و بهداشتی را به مبتلایان کرونا ارائه کرد.
   در ادامه آقای کرمانی رئیس اداره معیشت و توانمندسازی مرکز خدمات استان گفت: مرکز خدمات در زمینه‌های مختلف آموزش مهارت‌ها، مشاوره، حمایت از کسب‌وکار و فروش محصولات خانواده‌های حوزوی کارآفرین فعالیت مؤثری انجام داده است.
   وی افزود: طی تفاهم‌نامه با سازمان فنی و حرفه‌ای، خانواده طلاب می‌توانند از تخفیفات دوره‌های آموزش مهارت استفاده کنند و مرکز خدمات، سرانه آموزشی مهارتی برای آنان اختصاص داده است.
   رئیس اداره معیشت و توانمندسازی مرکز خدمات استان بیان کرد: ظرفیت‌های کارآفرینی و مهارتی بالقوه و بالفعل بسیاری در میان خانواده طلاب شناسایی ‌شده‌ است که برای شروع کسب‌وکار نیاز به حمایت دارند و مرکز خدمات از تمام ظرفیت‌های خود برای توسعه کسب‌وکارهای خانگی خانواده طلاب استفاده می‌کند.
   وی خاطر نشان کرد: دو نفر از خانواده طلاب فعال در حوزه‌های پوشاک و چرم جزء کارآفرینان برتر و سرگروه رسته شغلی استانداری هستند و برای توسعه این مشاغل نیاز به حمایت است.
   سردار غیاثی فرمانده سپاه امام رضا (علیه‌السلام) نیز در این نشست گفت: الحمدلله اقدامات بسیار خوبی در مرکز خدمات استان انجام شده است و نیازهای ضروری طلاب همانند بقیه اقشار جامعه باید تأمین شود.
   وی افزود: طلاب در بسیاری از پروژه‌های فرهنگی حاشیه شهر با سپاه پاسداران همکاری می‌کنند و می‌توان این ظرفیت را افزایش داد.
   شایان‌ذکر است برگزاری نشست‌های به منظور تخصصی استفاده از ظرفیت‌های دو مجموعه از مصوبات این جلسه بود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.