مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • نشست مشترک مرکز خدمات و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی برگزار شد
   کد: 27370
   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸
   مشهد/ نشست مشترک مرکز خدمات و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور مسئولان دو سازمان برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی، نشست مشترک مرکز خدمات و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور مسئولان دو سازمان برگزار شد.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری مدیرکل مرکز خدمات استان در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت‌های مرکز خدمات گفت: مرکز خدمات حوزه‌های علمیه به‌عنوان فراگیرترین نهاد حمایتی طلاب و روحانیان، خدمات خود را با رویکرد رسالت محوری به طلاب شیعه، سنی، ایرانی، غیر ایرانی و خواهر و برادر ارائه می‌کند.
   وی افزود: طرح خوداشتغالی و کارآفرینی خانواده طلاب باعث توانمند شدن خانواده‌های ایشان شده و مرکز خدمات با حمایت از آموزش مهارت‌ها، راه‌اندازی کسب‌وکار و فروش محصولات، گامی مؤثر در ایجاد اشتغال و کارآفرینی خانواده طلاب برداشته است و این مسئله باعث می‌شود فشار مشکلات اقتصادی طلاب کاهش پیدا کند.
   مدیرکل مرکز خدمات استان با تأکید بر حمایت از استعدادهای فنی و حرفه‌ای خانواده طلاب بیان کرد: دو نفر از خانواده‌های موفق طلاب در حوزه‌های چرم‌دوزی و پوشاک به عنوان سرگروه در کارگروه اشتغال استانداری فعالیت می‌کنند و چشم‌انداز مرکز خدمات توسعه مشاغل خانگی و زودبازده است.
   دکتر پناه مدیرکل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست کارآفرینی و اشتغال را ارزشمند دانست و گفت: مباحث کارآفرینی باید به سمت تعاونی‌ها سوق پیدا کند و چراکه کارگروهی موفق‌تر است و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را هم می‌توان در قالب تعاونی تسهیل کرد.
   وی افزود: حمایت از مشاغل زودبازده و خانگی از برنامه‌های اداره کل رفاه، کار و تأمین اجتماعی است و مراکز نوآوری و اشتغالات روستایی در اولویت خدمت‌رسانی ما هستند.
   مدیرکل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در پایان گفت: تمام تلاش خود را برای رونق کسب‌وکار و حمایت از تولید ملی انجام می‌دهیم چراکه با حل شدن مشکل اشتغال، آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا می‌کند.
   بازدید از نمایشگاه عرضه محصولات خانواده طلاب، بحث و تبادل‌نظر پیرامون افزایش همکاری‌ها و انعقاد تفاهم‌نامه در حوزه مشاوره، اشتغال و تسهیلات حمایتی کارآفرینان، برگزاری نشست مشترک مدیرکل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و خانواده طلاب کارآفرین و بازدید از کارگاه‌های کارآفرینی از دیگر محورهای این نشست بود.
   شایان ذکر است، آقایان کرمانی رئیس اداره معیشت و توانمندسازی، عطاران مسئول واحد توانمندسازی خانواده طلاب مرکز خدمات استان، بی‌نیاز دبیر شورای عالی هیئت اندیشه‌ورز سازمان بسیج کارگران و کارخانه‌های استان، حسین پور مدیر اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی در این نشست حضور داشتند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.