مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • نشست هم‌اندیشی بنیاد حامیان مکتب الصادق (ع) مرکز خدمات خراسان رضوی برگزار شد
   کد: 26645
   ۱۴۰۰/۰۸/۰۹
   مشهد/ نشست هم‌اندیشی بنیاد خیرین حامیان مکتب الصادق علیه‌السلام مشهد با حضور جمعی از خیرین، نیک اندیشان و مسئولان نهادهای حوزوی در مرکز خدمات حوزه علمیه استان برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی، نشست هم‌اندیشی بنیاد خیرین حامیان مکتب الصادق علیه‌السلام مشهد با حضور جمعی از خیرین، نیک اندیشان و مسئولان نهادهای حوزوی در مرکز خدمات حوزه علمیه استان برگزار شد.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین فرازی نیا مدیر دفتر ارتباطات حوزوی تولیت آستان قدس رضوی در این نشست با اشاره به فرازی از دعای امام رضا (ع) در حج «یَا اَللَّهُ یَا وَلِیَّ اَلْعَافِیَهِ وَ یَا خَالِقَ اَلْعَافِیَهِ وَ یَا رَازِقَ اَلْعَافِیَهِ وَ الم نعم بِالْعَافِیَهِ وَ اَلْمَنَّانَ بِالْعَافِیَهِ وَ اَلْمُتَفَضِّلَ بِالْعَافِیَهِ عَلَیَّ وَ عَلَی جَمِیعِ خَلْقِکَ یَا رَحْمَانَ اَلدُّنْیَا وَ اَلْآخِرَهِ» گفت: حضرت در این دعا می‌فرمایند: ای صاحب عافیت از تو می‌خواهم که روزیم کنی عافیت را و شکر عافیت را و تمام عافیت را در دنیا و آخرت. اینکه روزی انسان شکر عافیت باشد و رزق انسان عافیت باشد به رویکرد زندگی ما برمی‌گردد.
   وی افزود: حضرت در فراز دیگری از دعا می‌فرمایند: «خداوندا به آنچه روزیم کردی قانعم کن و آنچه به من عنایت کردی مبارک گردان» اگر آنچه داریم بر ما مبارک باشد توفیق بهره‌وری بهینه از نعمات الهی نصیب ما می‌شود و مصداق بارز آن عملکرد خیرین است.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین فرازی نیا بیان کرد: انفاق، مواسات و ایثار سه شاخصه مهم امور خیریه است و ایثار بالاترین مرحله آن است که آنچه خودت نیاز داری به دیگران ببخشی.
   وی در بخش دیگر از سخنان خود به تشکیل قرارگاه جهادی حامیان مکتب الصادق (ع) اشاره کرد و اظهار داشت: این قرارگاه با همکاری امام‌جمعه، تولیت آستان قدس رضوی، طلاب جهادی و نهادهای حوزوی در مرکز خدمات حوزه علمیه استان آغاز به کار کرد و به 5000 نفر از طلاب و خانواده‌های مبتلا به کرونا خدمت‌رسانی کرد.
   در ابتدای این نشست، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری مدیر کل مرکز خدمات استان با ارائه گزارشی از فعالیت‌های مرکز خدمات گفت: خیرین در خط مقدم رسیدگی به ضعفا و نیازمندان هستند و همواره در سختی‌ها در کنار جامعه و علی‌الخصوص روحانیت بوده‌اند.
   وی افزود: در موج اخیر کرونا بسیاری از طلاب و خانواده‌های آن‌ها درگیر ویروس کرونا شدند و اقدامات حمایتی مؤثری توسط قرارگاه جهادی حامیان مکتب الصادق (ع) به بیماران ارائه شد.
   مدیر کل مرکز خدمات استان با اشاره به خدمات ارائه شده به بیماران بیان کرد: شناسایی بیماران از طریق سامانه‌های مرکز خدمات و تماس با آن‌ها، ثبت شرح‌حال بیماران و نیازهای درمانی، هماهنگی جهت ویزیت پزشک متخصص، سی‌تی‌اسکن، ارسال کپسول و دستگاه اکسیژن ساز، بستری اورژانسی، ارائه خدمات پرستاری و عیادت از بیماران، تأمین دارو و سرم از جمله خدمات ارائه شده در قرارگاه درمان و فوریت‌های پزشکی حوزه علمیه خراسان بود.
   شایان ذکر است در این نشست خیرین و مسئولان نهادهای حوزوی به بیان پیشنهاد‌ها و نظرهای پیرامون حمایت از بیماران کرونا پرداختند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.