مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • برگزاری کارگاه آموزش مهارت‌های زندگی با موضوع "کنترل خشم" در زنجان

   کد: 26593
   ۱۴۰۰/۰۸/۰۳
   زنجان/ کارگاه آموزش مهارت‌های زندگی با موضوع "کنترل خشم" به صورت مجازی در زنجان برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان زنجان، کارگاه آموزشی مهارت‌های زندگی با موضوع "کنترل خشم" با ارائه خانم امام وردی کارشناس ارشد روانشناسی بالینی به صورت مجازی در زنجان برگزار شد.
   خانم امام وردی در این وبینار با اشاره به اینکه علی‌رغم ایجاد تغییرات فرهنگی در شیوه‌های زندگی، بسیاری از افراد در رویارویی با برخی از مسائل زندگی فاقد توانایی و مهارت لازم هستند، افزود: بهره‌گیری از مهارت‌های زندگی، توانایی‌های روانی و اجتماعی، برای رویکردهای مثبت و رفتارهای مناسب افراد بسیار مفید و مؤثر است.
   وی یکی از مهم‌ترین آسیب‌های افراد در زندگی مشترک و همچنین خانواده را عدم کنترل خشم دانست و تأکید کرد: خشم یا عصبانیت حالتی است که اگر به موقع کنترل و درمان نشود منجر به آسیب‌های روحی و روانی و همچنین جسمی به خود و دیگران می‌شود که گاهی با سوءاستفاده‌های عاطفی نیز همراه است.
   امام وردی همچنین در تعریف پرخاشگری گفت: پرخاشگری رفتار خصمانه‌ای است که فرد عصبانی برای بروز خشم خود نشان می‌دهد.
   وی مهم‌ترین عوامل خشم را نداشتن احساس امنیت عاطفی و امید به آینده و همچنین بیکاری، فقر و شرایط بد اقتصادی خانواده‌ها دانست.
   کارشناس ارشد بالینی استان در ادامه به برخی از راهکارهای کنترل خشم اشاره کرد و افزود: یاد خدا و استعانت از او، کنترل زبان، سکوت کردن، صبر و بردباری و بخشش و گذشت از مهم‌ترین راه‌های مقابله با آسیب‌های خشم است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.