مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • بعد از تزریق واکسن کرونا، بیماری کرونا ایجاد می‌شود؟
   کد: 26341
   ۱۴۰۰/۰۷/۰۸
   مجله سلامت/ واکسن‌ کووید 19 به سیستم ایمنی بدن ما می‌آموزد که چگونه ویروس عامل کووید 19 را بشناسد و با آن مبارزه کند.
   آیا بعد از تزریق واکسن کرونا، بیماری کرونا ایجاد می‌شود؟ خیر.
   در واکسن، یا تنها قطعاتی از ویروس وجود دارد یا صرفاً پروتئین‌های غیرقابل تکثیر ویروس وجود دارند. ایجاد بیماری در اثر واکسن از اساس، غیرعلمی و غیرممکن است و هیچ‌یک از واکسن‌های کووید 19 باعث مثبت شدن آزمایش PCR (نمونه حلقی/بینی) نمی‌شود. تزریق واکسن با تقویت پاسخ ایمنی بدن، باعث تولید آنتی بادی (عوامل دفاعی) مؤثر می‌شود.
   واکسن‌ کووید 19 به سیستم ایمنی بدن ما می آموزد که چگونه ویروسِ عامل کووید 19 را بشناسد و با آن مبارزه کند. گاهی این روند می‌تواند علائمی مانند تب در سه روز اول بعد از واکسیناسیون ایجاد نماید. پیدایش این علائم در روز ها طبیعی بوده و نشانه این است که بدن در حال ایجاد ایمنی می‌باشد.
   بعد از واکسیناسیون، چند هفته طول می کشد تا در برابر ویروس کووید 19 ایمنی مناسب ایجاد شود. بنابراین اگرشخص طی چند روز قبل، حین یا طی روزهای اول پس از واکسیناسیون در معرض ویروس کووید 19 قرار بگیرد ممکن است آلوده و بیمار شود. این به آن دلیل است که واکسن، وقت کافی برای اثربخشی مناسب نداشته است. بنابراین لازم است رعایت نکات بهداشتی همواره مدنظر قرار گیرد.

   منبع: پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: