مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • برگزاری نشست مشترک با سازمان تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با محوریت رسیدگی به بیماران کرونا
   کد: 26152
   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳
   مشهد/ نشست مشترک مرکز خدمات و سازمان تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی با هدف گسترش همکاری‌ها در حوزه سلامت و درمان طلاب و رسیدگی به بیماران کرونا برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی، نشست مشترک مرکز خدمات و سازمان تبلیغات اسلامی استان با هدف گسترش همکاری‌ها در حوزه سلامت و درمان طلاب و رسیدگی به بیماران کرونا برگزار شد.
   حجت‌الاسلام‌ نوربخش معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات در این جلسه، گزارشی از خدمات معاونت سلامت مرکز ارائه کرد و ضمن تشریح اقدامات قرارگاه جهادی حامیان مکتب الصادق (ع) گفت: با توجه به وضعیت قرمز استان، قرارگاه درمان و فوریت‌های پزشکی حوزه علمیه خراسان با حضور مسئولانی از دفتر نمایندگی ولی‌فقیه، تولیت آستان قدس رضوی، مرکز مدیریت حوزه، نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه علوم پزشکی و مرکز خدمات استان تشکیل و رسیدگی به مسائل درمانی طلاب مبتلا به کرونا در دستور کار قرار گرفت.
   وی افزود: با پیگیری‌های مرکز خدمات هماهنگی‌های لازم برای انجام آزمایش‌ها، رادیولوژی، بستری، تهیه دارو، کپسول اکسیژن و اقدامات مراقبتی انجام شده است و این مسئله از طریق ظرفیت‌ نهادهای ذی‌ربط و مراکز حوزوی تأمین شده است.
   معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات استان بیان کرد: در مرحله اول گروه‌های جهادی با طلاب مبتلا به کرونا تماس گرفته و وضعیت بیماری آن‌ها را ثبت و بر اساس اولویت‌های بستری و رادیولوژی، نیاز به اکسیژن و تزریقات، قرنطینه خانگی و نیاز به دارو در منزل و نیاز به آموزش طبقه‌بندی و بر همین اساس اقدامات درمانی را پیگیری می‌کنند.
   وی با اشاره به خدمات ارائه شده به بیماران خاطر نشان کرد: شناسایی بیماران از طریق سامانه‌های مرکز خدمات و تماس با آن‌ها، ثبت شرح‌حال بیماران و نیازهای درمانی، هماهنگی جهت ویزیت پزشک متخصص، سی‌تی‌اسکن، ارسال کپسول و دستگاه اکسیژن ساز، بستری اورژانسی، ارائه خدمات پرستاری و عیادت از بیماران، تأمین دارو و سرم از جمله خدمات ارائه شده در قرارگاه درمان و فوریت‌های پزشکی حوزه علمیه خراسان است.
   حجت‌الاسلام نوربخش اظهار داشت: دو مرکز درمانی شهید سلیمانی و زائرسرای رضوی برای انجام خدمات بیماران کرونایی هماهنگ شده است و واکسیناسیون طلاب و روحانیون نیز در دستور کار قرار دارد.
   معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات استان در پایان گفت: تاکنون مشکلات درمانی بیش از 3000 نفر از طلاب مبتلا به کرونا پیگیری شده است و طلاب جهادی این قرارگاه به صورت تمام وقت در حال هماهنگی‌های درمانی این بیماران هستند.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین صاحب قرانی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان نیز در این جلسه با تقدیر از خدمات ارائه شده گفت: اقدامات ارزشمندی در حوزه رسیدگی به فوریت‌های بیماران کرونایی انجام شده و ما آمادگی داریم تمام ظرفیت‌های خود را در پیشبرد این هدف ارائه دهیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.