مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • اهدای ۱۰۰ دستگاه اکسیژن‌ساز به قرارگاه جهادی حامیان مکتب الصادق (ع) مرکز خدمات خراسان رضوی

   کد: 26105
   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
   مشهد/ طی مراسمی ۱۰۰ دستگاه اکسیژن‌ساز برای استفاده بیماران کرونایی در اختیار قرارگاه جهادی حامیان مکتب الصادق (ع) مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی قرار گرفت.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی، به همت مرکز خدمات حوزه و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد و موسسه خیریه سیدالکونین، ۱۰۰ دستگاه اکسیژن‌ساز تهیه و در اختیار قرارگاه جهادی حامیان مکتب الصادق (ع) مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی قرار گرفت.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان در آیین اهدای این دستگاه‌ها با اشاره به برنامه‌ها و خدمات مرکز به ویژه در زمینه سلامت گفت: قرارگاه جهادی حامیان مکتب الصادق (ع) در ایام شیوع کرونا تشکیل و با استفاده از گروه‌های طلبه جهادی به بیماران کرونایی خدمت‌رسانی می‌کند.
   حجت‌الاسلام نوربخش معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات استان نیز در این مراسم از رسیدگی به فوریت‌های درمانی 2500 نفر از بیماران کرونایی خبر داد و اظهار داشت: با پیگیری‌های مرکز خدمات هماهنگی‌های لازم برای انجام آزمایش‌ها، رادیولوژی، بستری، تهیه دارو، کپسول اکسیژن و اقدامات مراقبتی انجام شده است و این مسئله از طریق ظرفیت‌های نهادهای ذی‌ربط، مراکز حوزوی و خیرین تأمین شده است.
   وی بیان کرد: در مرحله اول گروه‌های جهادی بر اساس بانک اطلاعات با مبتلایان کرونا تماس گرفته و وضعیت بیماری آن‌ها را ثبت و بر اساس اولویت‌های بستری و رادیولوژی، نیاز به اکسیژن و تزریقات، قرنطینه خانگی و نیاز به دارو در منزل و نیاز به آموزش طبقه‌بندی و بر همین اساس اقدامات درمانی را پیگیری می‌کنند.
   وی با اشاره به خدمات ارائه شده به بیماران خاطر نشان کرد: شناسایی بیماران از طریق سامانه‌های مرکز خدمات و تماس با آن‌ها، ثبت شرح‌حال بیماران و نیازهای درمانی، هماهنگی جهت ویزیت پزشک متخصص، سی‌تی‌اسکن، ارسال کپسول و دستگاه اکسیژن ساز، بستری اورژانسی، ارائه خدمات پرستاری و عیادت از بیماران، تأمین دارو و سرم از جمله خدمات ارائه شده در قرارگاه جهادی حامیان مکتب الصادق (ع) است.
   همچنین در این مراسم، حجت‌الاسلام سیدمهدی حسینی مطلق، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد گفت: جمعی از شیعیان کشورهای اسلامی لبنان، سوریه، عراق و کویت توسط خیریه سیدالکونین بیش از ۲۰ میلیارد ریال را در اختیار این نهاد قرار دادند تا با همکاری مرکز خدمات حوزه‌های علمیه خراسان تعداد ۱۰۰ دستگاه اکسیژن‌ساز تهیه و در اختیار نیازمندان قرار گیرد.
   حمیدرضا رحیمی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز در این مراسم اظهار داشت: وضعیت استان خراسان رضوی به لحاظ بستری بیماران کرونایی در مقایسه با استان‌های هم‌عرض و طول خود همچون اصفهان، آذربایجان شرقی، فارس و مازندران بهتر است.
   وی افزود: به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر، ۱۰ بیمار کرونایی در استان خراسان رضوی بستری می‌شود که این میزان در استان‌هایی همچون اصفهان، آذربایجان شرقی، فارس و مازندران ۱۵ تا ۲۰ نفر به ازای ۱۰۰ هزار نفر است.
   رحیمی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۰۰۰ بیمار کرونا در مشهد بستری است، ادامه داد: البته در برخی از شهرستان‌های استان شرایط وخیمی از نظر بستری بیماران کرونایی گزارش شده است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.