مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • گزارشی از اقدامات قرارگاه درمان و فوریت‌های پزشکی حوزه علمیه خراسان

   کد: 26066
   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳
   مشهد/ معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات استان خراسان رضوی با تشریح اقدامات قرارگاه درمان و فوریت‌های پزشکی حوزه علمیه خراسان گفت: تاکنون مشکلات درمانی بیش از 2500 نفر از طلاب مبتلا به کرونا پیگیری شده است و طلاب جهادی این قرارگاه به صورت تمام وقت در حال هماهنگی‌های درمانی این بیماران هستند.

   حجت‌الاسلام نوربخش معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات استان در گفتگو با روابط عمومی مرکز خدمات خراسان رضوی ضمن تشریح اقدامات قرارگاه درمان و فوریت‌های پزشکی حوزه علمیه خراسان گفت: با توجه به وضعیت قرمز استان قرارگاه درمان و فوریت‌های پزشکی حوزه علمیه خراسان با حضور مسئولانی از دفتر نمایندگی ولی‌فقیه، تولیت آستان قدس رضوی، مرکز مدیریت حوزه، نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه علوم پزشکی و مرکز خدمات استان تشکیل و رسیدگی به مسائل درمانی طلاب مبتلا به کرونا در دستور کار قرار گرفت.
   وی افزود: با پیگیری‌های مرکز خدمات هماهنگی‌های لازم برای انجام آزمایش‌ها، رادیولوژی، بستری، تهیه دارو، کپسول اکسیژن و اقدامات مراقبتی انجام شده است و این مسئله از طریق ظرفیت‌های نهادهای ذی‌ربط و مراکز حوزوی تأمین شده است.
   معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات استان بیان کرد: در مرحله اول گروه‌های جهادی با طلاب مبتلا به کرونا تماس گرفته و وضعیت بیماری آن‌ها را ثبت و بر اساس اولویت‌های بستری و رادیولوژی، نیاز به اکسیژن و تزریقات، قرنطینه خانگی و نیاز به دارو در منزل و نیاز به آموزش طبقه‌بندی و بر همین اساس اقدامات درمانی را پیگیری می‌کنند.
   وی با اشاره به خدمات ارائه شده به بیماران خاطر نشان کرد: شناسایی بیماران از طریق سامانه‌های مرکز خدمات و تماس با آن‌ها، ثبت شرح‌حال بیماران و نیازهای درمانی، هماهنگی جهت ویزیت پزشک متخصص، سی‌تی‌اسکن، ارسال کپسول و دستگاه اکسیژن ساز، بستری اورژانسی، ارائه خدمات پرستاری و عیادت از بیماران، تأمین دارو و سرم از جمله خدمات ارائه شده در قرارگاه درمان و فوریت‌های پزشکی حوزه علمیه خراسان است.
   حجت‌الاسلام نوربخش اظهار داشت: دو مرکز درمانی شهید سلیمانی و زائرسرای رضوی برای انجام خدمات بیماران کرونایی هماهنگ شده است و واکسیناسیون طلاب و روحانیون نیز در دستور کار قرار دارد.
   معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات استان در پایان گفت: تاکنون مشکلات درمانی بیش از 2500 نفر از طلاب مبتلا به کرونا پیگیری شده است و طلاب جهادی این قرارگاه به صورت تمام وقت در حال هماهنگی‌های درمانی این بیماران هستند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.