مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • حوادث می‌آیند، آماده باشیم!
   بخش سوم دوره آموزشی «خانواده آماده در مخاطرات» در دسترس قرار گرفت
   کد: 26038
   ۱۴۰۰/۰۵/۲۴
   مجله سلامت/ پیش‌تر امکان شرکت در دو بخش تئوری فراهم شده بود که اخیراً بخش سوم نیز در دسترس قرار گرفته است.

   حوادث و بلایا، سالیانه جان صدها هزار نفر را می‌گیرند. کشور ایران نیز در زمره پنج کشور اول بلاخیز در جهان است. هر یک از حوادث و بلایا ‌برای شهروندان و امکانات جامعه می‌تواند عواقب طولانی‌مدتی به همراه داشته باشد. از سویی دیگر اگر در جامعه حادثه‌ یا بلایی ‌روی بدهد، دولت و سازمان‌های امدادرسان اقدام به ارائه کمک خواهند کرد، اما شهروندان نیز باید آماده باشند.

   با توجه به اهمیت و جایگاه ویژه آموزش و هم‌سو با تفاهم‌نامه منعقده بین مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، برنامه‌‌های آموزشی در زمینه آمادگی در برابر مخاطرات، امداد و نجات و ... بر اساس مطالب و محتواهای علمی و معتبر توسط جمعیت هلال احمر تهیه و در اختیار مرکز خدمات قرار می‌گیرد تا طلاب، روحانیون و خانواده ایشان به راحتی سطح دانش و آمادگی خود را نسبت به موضوعات متنوع در این زمینه ارتقا دهند.

   بر این اساس، دوره آموزشی خانواده آماده در مخاطرات شامل چهار بخش تئوری و یک بخش عملی طراحی شده است. پس از شرکت در هر بخش تئوری و قبولی در آن بخش، گواهی‌نامه مربوطه برای فرد صادر می‌شود. همچنین پس از قبولی در هر چهار بخش تئوری و دریافت گواهی‌نامه‌های مربوطه، امکان حضور در یکی از شعب جمعیت هلال احمر برای آموزش عملی میسر می‌شود. پس از شرکت در آزمون عملی و پذیرفته شدن درآزمون مربوطه، گواهی‌نامه جامع دوره آمادگی در برابر مخاطرات برای افراد صادر می‌شود.

   مرکز خدمات حوزه های علمیه با هدف تشویق طلاب و روحانیون محترم و خانواده ایشان به شرکت در این دوره‌ها و به منظور بالا بردن سطح دانش جامعه هدف خود به دریافت‌کنندگان گواهی‌نامه‌های یاد شده به قید قرعه جوایزی را اهدا می‌نماید. جهت شرکت در قرعه‌کشی باید تصویر گواهی‌نامه‌های دریافتی خود را در سامانه سخا (در قسمتی که متعاقباً اعلام خواهد شد) بارگذاری نمایید. قرعه‌کشی‌ها در پایان هر ماه صورت گرفته و تا نیمه ماه بعد اسامی برگزیدگان اعلام خواهد شد.

   پیش‌تر امکان شرکت در دو بخش تئوری فراهم شده بود که اخیراً بخش سوم نیز در دسترس قرار گرفته است.


   جهت شرکت در بخش اول اینجا را کلیک کنید.   جهت شرکت در بخش دوم اینجا را کلیک کنید.   جهت شرکت در بخش سوم اینجا را کلیک کنید.


   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: