مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • نشست قرارگاه درمان و فوریت‌های پزشکی نهادهای حوزوی خراسان برگزار شد

   کد: 26021
   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰
   مشهد/ نشست قرارگاه درمان و فوریت‌های پزشکی نهادهای حوزوی استان خراسان رضوی با محوریت رسیدگی به بیماران کرونا و واکسیناسیون طلاب در مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه علمیه استان خراسان رضوی، نشست قرارگاه درمان و فوریت‌های پزشکی حوزه علمیه خراسان با محوریت رسیدگی به بیماران کرونا و واکسیناسیون طلاب در مرکز مدیریت حوزه علمیه برگزار شد.
   حجت‌الاسلام نوربخش معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات استان در این جلسه با اشاره به مأموریت‌های مرکز خدمات در حوزه سلامت و درمان گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا پیگیر روند درمان طلاب مبتلا بوده‌ایم و جلسات متعددی با دانشگاه‌های علوم پزشکی و نهادهای ذی‌ربط داشته‌ایم.
   وی افزود: با توجه به شرایط حاد کرونایی در مشهد و شهرستان‌های استان ضروری است بیش‌ازپیش پیگیر روند درمان طلاب پیگیری شود و این امر با هم‌افزایی نهادهای حوزوی امکان‌پذیر است.
   معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات استان بیان کرد: طی جلسات متعدد با دانشگاه علوم پزشکی، بیمارستان‌ها و کلینیک‌های تخصصی و پزشکان نیک‌اندیش توانستیم ظرفیت‌های بسیار خوبی برای درمان طلاب مبتلا به کرونا شناسایی و بهره‌برداری کنیم.
   وی خاطر نشان کرد: هماهنگی برای بستری بیماران با وضعیت حاد، تهیه کپسول اکسیژن، اقدامات پرستاری و تأمین دارو از دیگر اقدامات این معاونت برای رسیدگی به بیماران کرونا است.
   حجت‌الاسلام نوربخش با اشاره به پایش سلامت طلاب آسیب‌پذیر توسط طلاب جهادی گفت: طرح پایش سلامت، طی چند مرحله شامل پایش مقدماتی از طریق تماس تلفنی، معاینه حضوری در مرکز بهداشت و در صورت لزوم حضور کادر درمان در منازل افراد آسیب‌پذیر صورت می‌پذیرد و پس از ثبت اطلاعات، وضعیت سلامت افراد آسیب‌پذیر مانند کسانی که بیماری خاص و یا کهولت سن داشته و یا نیاز به مراقبت و حمایت مضاعف دارند پیگیری و اقدامات پیشگیرانه انجام می‌شوند.
   وی تصریح کرد: دغدغه ما از تکمیل پرونده سلامت افراد، شناسایی نیازمندی‌های درمانی طلاب و به تبع آن تأمین لوازم و تجهیزات کمک درمانی، ارائه مشاوره، سرکشی از طلاب دارای بیماری‌های حاد و در نهایت تسهیل بحث درمان توأم با تکریم و عزت طلاب و خانواده‌های آن‌ها است.
   شایان ذکر است در این نشست مسئولین مرکز مدیریت حوزه، آستان قدس رضوی، دفتر وجوهات نمایندگی ولی فقیه، نمایندگی نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی و هیئت اندیشه ورز دین و سلامت حضور داشتند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.