مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان گیلان:

   غدیر یک ظرفیت تمام ناشدنی برای جهان اسلام است

   کد: 25920
   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵
   رشت/ مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه با اشاره به جایگاه غدیر گفت: غدیر یک ظرفیت تمام ناشدنی برای جهان اسلام است.

   حجت الاسلام و المسلمین لاکانی در گفتگو با روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان گیلان با بیان جایگاه غدیر اظهار داشت: غدیر یک ظرفیت تمام ناشدنی برای جهان اسلام است.
   وی به برنامه‌ریزی درست برای تبیین جایگاه رفیع غدیر اشاره کرد و ابراز داشت: باید نهاد و دستگاه‌های دینی، فرهنگی کشور به نحوی برنامه‌ریزی کنند تا برنامه‌هایی در طول سال، در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و تبلیغی ترویجی در جهت انتشار فرهنگ ناب غدیر برگزار نمایند،
   حجت الاسلام والمسلمین لاکانی خاطرنشان کرد: باید با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها و با کمک و همراهی فرهیختگان و نخبگان حوزوی و دانشگاهی واقعه عظیم غدیر را آن گونه که شایسته است، به آحاد جامعه شناساند.
   وی با تأکید بر اینکه غدیر یک ظرفیت بزرگ و تمام ناشدنی برای جهان اسلام است تصریح کرد: با توجه به اینکه اصل وقوع جریان غدیر مورد وفاق همه مسلمانان عالم است، لذا می‌تواند محور وحدت و یکپارچگی برای امت اسلامی باشد.
   حجت الاسلام والمسلمین لاکانی افزود: ممکن است در زمینه امامت با ولایت و زعامت جامعه اسلامی سؤالات یا حتی شبهاتی در اذهان جامعه به ویژه نسل جوان وجود داشته باشد، چراکه از سوی دشمنان دین همواره درباره مبانی و معالم دینی به خصوص عمود خیمه جهان اسلام رهبری و امامت عالم اسلام فرافکنی و شبهه افکنی می‌شود.
   وی ابراز داشت: برای جواب این سؤالات و شبهات می‌بایست برنامه‌های فاخر روشنگر و هدایتگری با محوریت عالمان دینی اعم از حوزوی و دانشگاهی برگزار شود و با بهره‌گیری درست از فضای مجازی و شبکه‌های رسانه‌ای به شبهات پاسخ داده شود.
   مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان گیلان تصریح کرد: این فرآیند باید به نحوی باشد که وقتی برای جوانان ما سؤال ایجاد شد با مراجعه به این فضاها به جواب اقناعی خود دست پیدا کنند.
   وی در پایان اظهار داشت: به نظر می‌رسد معاونت فرهنگی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه می‌تواند موضوع مهم غدیر را در برنامه‌های سالانه خود بگنجاند، چون حقیقتاً موضوعی مهم‌تر از جریان غدیر نداریم و اگر نسبت به غدیر فرهنگ‌سازی صورت بگیرد به یک جامعه آرمانی دست خواهیم یافت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.