مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • مدیر کل مرکز خدمات سمنان معرفی شد/ قدردانی از زحمات 23 ساله «حجت الاسلام و المسلمین قدرتی» به طلاب سمنان
   کد: 25694
   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵
   سمنان/ مراسم معارفه مدیرکل جدید مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان سمنان و قدردانی از خدمات 23 ساله مدیرکل سابق این مرکز برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه سمنان، مراسم معارفه حجت الاسلام جمشیدی مدیرکل جدید مرکز خدمات استان و قدردانی از زحمات 23 ساله حجت الاسلام و المسلمین قدرتی مدیرکل سابق این مرکز در دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد.
   در این مراسم، آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان و حجت الاسلام و المسلمین میرمحمدی رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه سراسر کشور، آقای نیکزادیان مشاور رئیس مرکز خدمات در امور استان‌ها، مدیران مراکز حوزوی، نمایندگان ولی فقیه در سازمان‌ها و نهادها و سردار دامغانی فرمانده سپاه استان و جمعی از معاونین و اساتید حوزه حضور داشتند.

   حجت الاسلام و المسلمین قدرتی نیرویی فعال، هوشیار و گره‌گشا هستند

   آیت الله شاهچراغی، نماینده ولی فقیه در استان سمنان، در این مراسم با اشاره به حدیثی از معصوم(ع) گفت: خدا بندگانی دارد در زمین که آسمانی نیستند؛ کار آنها برآورده کردن حاجت مردم است و زمانی که آنها بمیرند روز قیامت در امنیت خدای متعال قرار می‌گیرند.
   وی خدمت به مردم را از بالاترین عبادات دانست و تصریح کرد: مصداق حدیث فوق، مرکز خدمات است که در خدمت عزیزان روحانی و خانواده‌های آنها هستند؛ إن شاءالله اجر و پاداش آنها در قیامت نزد پروردگار متعال محفوظ است.
   نماینده ولی فقیه در استان سمنان، حجت الاسلام و المسلمین قدرتی را نیرویی فعال، هوشیار و گره‌گشا معرفی و از سال‌ها تلاش وی برای خدمت‌رسانی به طلاب استان قدردانی کرد.
   آیت الله شاهچراغی همچنین انتخاب حجت الاسلام جمشیدی به عنوان مدیرکل مرکز خدمات استان را به وی تبریک گفت.

   به دلیل وضعیت اقتصادی کشور، حتی نتوانستیم وضعیت معیشتی طلاب را به حداقل‌ها برسانیم

   حجت الاسلام والمسلمین سید جمال‌الدین میر محمدی، رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، در این مراسم، گفت: سمنان استانی بزرگ و صاحب مفاخر علم و ادب همچون عارف بزرگ بایزید بسطامی، شیخ ابوالحسن خرقانی، منوچهری دامغانی و ملا علی حکیم الهی سمنانی و آیت الله شاهرودی و دیگر شخصیت‌هایی است که باعث ارزش و افتخار سمنان و کشور هستند.
   وی با بیان اینکه یکی از حرکات بسیار ارزشمند مقام معظم رهبری تأسیس مرکز خدمات است، گفت: مقام معظم رهبری، به دلیل اینکه حوزه‌های علمیه به مسائل علمی، تربیتی، تهذیب و پژوهش بپردازند و نگاه و دغدغه مسائل معیشتی طلاب را نداشته باشند، مرکز خدمات را تأسیس کردند.
   حجت الاسلام والمسلمین میرمحمدی افزود: با توجه به تمام فعالیت‌هایی که انجام شده باز هم ما نتوانستیم به خاطر مشکلات اقتصادی کشور، وضعیت معیشتی طلاب را حتی به حداقل‌ها برسانیم.
   وی در پایان از حجت الاسلام قدرتی، مدیر سابق مرکز خدمات حوزه علمیه استان سمنان تقدیر و تشکر کرد.
   خدمت به اهل علم و دانش از بالاترین عبادات محسوب می‌شود
   حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن رستمیان، مدیر حوزه علمیه استان سمنان با بیان اینکه خدمت به بندگان خدا، دوست داشتنی است، تصریح کرد: قطعاً خدمت به آن‌هایی که در مسیر علم و دانش قدم برداشته و بخشی از عمرشان را به کسب علم و بخش دیگر را به ترویج علم می‌گذارند، اجر دوچندان دارد.
   حجت الاسلام والمسلمین رستمیان گفت: ما برای حل مسائل و مشکلات طلاب و روحانیون در ماه یکبار جلسه می‌گذاریم تا با همفکری هم مشکلات را حل کنیم ولی این حل مشکلات فقط از دست مرکز خدمات برنمی‌آید و امکانات مرکز خدمات کفایت نمی‌کند؛ از این رو برای حل این مشکلات باید نیکوکاران پای کار آیند.
   وی در پایان اظهارداشت: به یقین افرادی که در یک جایگاه مشغول به خدمت هستند، زمانی که دیگر در آن جایگاه نباشند، خدمات و تلاش‌های آنها در جایگاه‌های بعدی فراموش نخواهد شد.
   تشکر از همکاری و زحمات نماینده ولی‌فقیه در استان سمنان
   حجت الاسلام و المسلمین قدرتی مدیر کل سابق مرکز خدمات سمنان ضمن تقدیر از حضور مهمان‌ها در جلسه به بیان اصلی‌ترین رویکرد مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در سال‌های خدمت شان به طلاب و روحانیون و خانواده آنان پرداخت.
   وی افزود: در این سالها مرکز خدمات پیشرفت‌هایی داشته، ولی کافی نیست و با حمایت تمام دستگاه‌ها و ظرفیت‌های اجرائی استان سمنان این مهم ان‌شاالله رو به جلو خواهد بود.
   و در پایان از زحمات آیت الله شاهچراغی تشکر و برای حجت الاسلام جمشیدی آرزوی موفقیت کرد.
   قدردانی از مدیر کل سابق مرکز خدمات سمنان
   حجت الاسلام جمشیدی در بخشی از این آیین، گفت: از تلاش صادقانه و خدمات حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در مرکز خدمات حوزه علمیه استان سمنان که بیش از دو دهه به طول انجامید، به صورت خاص و ویژه تشکر می‌کنم.
   مدیر جدید مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان تصریح کرد: شعار حجت الاسلام والمسلمین قدرتی در این سال‌ها و تمام جلسات این بود همیشه وظیفه ما خدمت بی‌منت به سربازان امام زمان (عج) است.
   در ادامه مراسم، حکم انتصاب حجت الاسلام جمشیدی به عنوان مدیر کل مرکز خدمات سمنان و تقدیرنامه حجت الاسلام و المسلمین قدرتی توسط آقای نیکزادیان قرائت شد و این احکام توسط آیت الله شاهچراغی به ایشان اهدا شد.
   قدردانی سازمان‌ها و نهادهای مختلف سمنان از حجت الاسلام و المسلمین قدرتی

   در پایان، فرمانده سپاه، مدیر بیمه آسیا، مدیر مرکز مدیریت برادران، مدیر مرکز مدیریت خواهران، مدیرعامل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، ستاد دیه، اداره کل زندان‌ها و امور تأمینی و تربیتی، مدیر کتابخانه‌های عمومی و جبهه فرهنگی استان و همکاران مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان و نماینده دادستان ویژه روحانیت در حوزه قضائی تهران، با تقدیم لوح‌های تقدیر و هدایا به حجت الاسلام و المسلمین قدرتی از زحمات بیش از دو دهه ایشان تقدیر و تشکر کردند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.