مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • نشست هم‌اندیشی خانواده طلاب کارآفرین در مشهد برگزار شد

   کد: 25645
   ۱۴۰۰/۰۴/۱۰
   مشهد/ نشست هم‌اندیشی خانواده طلاب کارآفرین مشهد با حضور مدیرکل مرکز خدمات استان خراسان رضوی و جمعی از خانواده طلاب کارآفرین و با هدف افزایش تعاملات و پیگیری مشکلات خوداشتغالی و کارآفرینی برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی، نشست هم‌اندیشی خانواده طلاب کارآفرین مشهد با حضور مدیرکل مرکز خدمات استان و جمعی از خانواده طلاب کارآفرین و با هدف افزایش تعاملات و پیگیری مشکلات خوداشتغالی و کارآفرینی برگزار شد.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری مدیرکل مرکز خدمات استان در این نشست گفت: مأموریت مرکز خدمات توانمندسازی خانواده طلاب از طریق حمایت کسب‌وکارهای خانگی است تا مشکلات اقتصادی آن‌ها کاهش پیدا کند.
   وی افزود: در حال حاضر اکثر جوان‌های تحصیل کرده به دنبال کارهای پشت میزی هستند و همین نگاه باعث شده به دنبال ایجاد کسب‌وکار نباشند.
   مدیرکل مرکز خدمات استان بیان کرد: اگر بتوانیم اشتغال و کارآفرینی را در خانواده طلاب تقویت کنیم الگوی حسنه‌ای برای جامعه ایجاد خواهیم‌ کرد.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری استفاده از تجارب خانواده‌های کارآفرین طلاب را مهم و ضروری برشمرد و خاطرنشان کرد: ایجاد شبکه کسب‌وکار خانواده طلاب از برنامه‌های مرکز خدمات و در این مسیر نیازمند طرح و ایده‌های کارآفرینان هستیم.
   آقای کرمانی رئیس اداره معیشت و توانمندسازی مرکز خدمات استان نیز در این نشست افزایش تعاملات و پیگیری مشکلات خانواده طلاب کارآفرین را از اهداف جلسه دانست و گفت: برگزاری جلسات مستمر با خانواده طلاب کارآفرین و استفاده از نظرات کارآفرینان می‌توان مشکلات را با سرعت بیشتری حل کرد علاوه بر آن با هم‌افزایی می‌توان از این ظرفیت‌ها و تجارب در حوزه کسب‌وکار استفاده کرد.
   وی افزود: ایجاد کانون‌های مختلف در حوزه‌های کسب‌وکار در فضای مجازی باعث شده گروه‌های شغلی هم‌رسته با هم در ارتباط باشند و از تجارب یکدیگر استفاده کنند.
   رئیس اداره معیشت و توانمندسازی مرکز خدمات استان اظهار داشت: خانواده طلاب پس از گذراندن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای با عضویت در کانون‌های شغلی مرکز خدمات می‌توانند از تجارب کارآفرینان و حمایت‌های مرکز خدمات استفاده کنند.
   وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه «کسب بوم» مرکز خدمات حوزه‌های علمیه گفت: در این سامانه، آموزش‌های مهارتی با قیمت‌های بسیار مناسبی در اختیار خانواده طلاب قرار می‌گیرد؛ علاوه بر آن، از طریق این سامانه کانون‌های شغلی خانواده‌های طلاب در سراسر کشور به هم متصل می‌شوند و می‌توانند به صورت شبکه‌ای بازاریابی و فروش انجام دهند.
   شایان ذکر است، بیان نظرها و مشکلات خانواده طلاب کارآفرین و راه‌اندازی دو کانون جدید حوزه تولید بازی‌های فکری و اسباب‌بازی و مشاغل فنی و برق از دیگر محورهای این نشست بود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.