مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • حجت الاسلام و المسلمین میرمحمدی:

   حمایت از نخبگان حوزوی در اولویت برنامه‌های مرکز خدمات است

   کد: 25417
   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸
   رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه گفت: استانداردسازی فرآیند شناسایی در مرکز امور نخبگان و شیوه حمایت مرکز خدمات از نخبگان حوزوی می‌بایست در اولویت‌ها و دستور کار هر دو مرکز قرار گیرد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، حجت الاسلام و المسلمین عماد مدیر مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه‌های علمیه و جمعی از مسئولان این مرکز با رئیس مرکز خدمات دیدار و گفت و گو کردند.
   در ابتدای این دیدار، مدیر مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه‌های علمیه، ضمن تقدیر و تشکر از حمایت‌های مرکز خدمات از جامعه‌ی نخبگانی حوزوی، گزارشی اجمالی از فرآیند بررسی و شناسایی طلاب مستعد و برتر در عرصه‌های آموزشی، پژوهشی و تبلیغی ارائه داد.
   وی هم‌افزایی هر چه بیشتر مرکز خدمات و مرکز امور نخبگان را خواستار شد و گفت: با تلاش‌های صورت گرفته، آئین‌نامه و شیوه شناسایی برگزیدگان حوزوی در عرصه‌های مختلف تدوین و به تأیید و تصویب هیئت امنای مرکز نیز رسیده است که ان شاء الله به زودی و با فراهم شدن امکانات و بودجه در جهت اجرایی شدن این آئین‌نامه، در کنار طلاب برتر، طلاب برگزیده جهت حمایت به مرکز خدمات و اداره کل جامعه نخبگانی معرفی می‌شوند.
   در ادامه، حجت الاسلام و المسلمین میرمحمدی رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه ضمن خوش آمد گویی، در خصوص فعالیت‌های صورت گرفته در مرکز خدمات گفت: شناسایی و حمایت از مستعدین و سرآمدان حوزوی هر چند دیر آغاز شده است، لکن باید این موضوع با سرعت بیشتر و با کیفیت بهتر ادامه یابد.
   وی در نظر گرفتن ملاک‌ها و شاخص‌های تراز در شناسایی مستعدین و نخبگان حوزوی را حائز اهمیت دانست و گفت: استانداردسازی فرآیند شناسایی در مرکز امور نخبگان و شیوه حمایت مرکز خدمات از نخبگان حوزوی می‌بایست در اولویت‌ها و دستور کار هر دو مرکز قرار گیرد.
   رئیس مرکز خدمات آمادگی این مرکز را در ایجاد و افزایش حمایت‌ها به منظور رشد علمی جامعه نخبگانی حوزوی اعلام کرد و افزود: اگر در این زمینه، طرح‌ها و برنامه‌های قوی با رویکرد خروجی محور تدوین گردد، قطعاً مورد حمایت مرکز خدمات قرار خواهد گرفت.
   در پایان نیز حجت الاسلام فولادی مدیر جامعه نخبگانی مرکز خدمات گزارشی از فعالیت‌ها و حمایت‌های صورت گرفته از اعضای جامعه نخبگانی در سراسر کشور ارائه داد که از جمله آنها می‌توان به برگزاری بیش از 350 دیدار و تکریم، حمایت از چاپ و نشر بیش از 70 اثر علمی، شروع برنامه جامعه مدیریت استعداد شهید بیاضی زاده (ره) و حمایت از بیش از 410 نفر از فضلا و شاگردان اساتید برتر در این طرح و ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه با عناوین متعدد اشاره کرد.
   گفتنی است، این دیدار به میزبانی مرکز خدمات و با حضور حجج اسلام میرمحمدی رئیس مرکز خدمات، فولادی مدیر کل حمایت از جامعه نخبگانی و دکتر یاسی معاون برنامه‌ریزی و ارزیابی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و حجج اسلام عماد رئیس مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر، طهماسبی مدیر شناسایی امور استعدادها و راستگو مدیر گروه ساماندهی نخبگان مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه‌های علمیه برگزار شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.