مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • در نشست مرکز خدمات و اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی مطرح شد؛
   حمایت از مسکن طلاب در مناطق محروم از اولویت‌های مرکز خدمات است
   کد: 25332
   ۱۴۰۰/۰۳/۰۹
   مشهد/ آقای دانش معاون مسکن مرکز خدمات استان گفت: بر اساس طرح خود اظهاری مسکن طلاب، بیش از 4500 نفر از طلاب مشهد و شهرستان‌های استان فاقد مسکن هستند و حمایت از ساخت مسکن در شهرستان‌ها و مناطق محروم از اولویت‌های مرکز خدمات است.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات استان خراسان رضوی، نشست مشترک مرکز خدمات و اداره کل راه و شهرسازی استان با حضور مسئولان دو سازمان و با هدف بررسی مشکلات مسکن طلاب استان در مرکز خدمات استان برگزار شد.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری مدیر کل مرکز خدمات استان در این جلسه مسئله مسکن را دغدغه مهم و اساسی طلاب دانست و افزود: حل مشکل مسکن باعث ایجاد آرامش و آسودگی خاطر طلاب می‌شود تا بتوانند رسالت‌های حوزوی خود را به بهترین نحو انجام دهند.
   وی افزود: سیاست تمرکززدائی از شهرهای بزرگ از رویکردهای مرکز خدمات است و اولویت مرکز حمایت از مسکن طلاب در شهرستان‌ها، مناطق محروم و روستایی است.
   مدیر مرکز خدمات استان حمایت از مسکن در شهرهای بزرگ را مختص اساتید و نخبگان حوزه دانست و گفت: اساتید و نخبگان حوزه باید در شهرهای بزرگ سکونت داشته باشند و به امر پژوهش و تدریس بپردازند تا وزانت علمی حوزه حفظ شده و طلاب مستعد بتوانند از ظرفیت علمی آن‌ها استفاده کنند.
   آقای دانش معاون مسکن مرکز خدمات استان نیز در این جلسه گفت: تاکنون اقدامات مؤثری در زمینه خانه‌دار شدن طلاب در مناطق محروم و حاشیه شهر انجام شده که این امر باعث ایجاد بستر فرهنگی در حاشیه‌ها شده اما به خاطر آمار بالای طلاب فاقد مسکن و مشکلات بودجه این اقدامات کافی نبوده است.
   وی افزود: بر اساس طرح خود اظهاری مسکن طلاب، بیش از 4500 نفر از طلاب مشهد و شهرستان‌های استان فاقد مسکن هستند و حمایت از ساخت مسکن در شهرستان‌ها و مناطق محروم از اولویت‌های این مرکز است.
   معاون مسکن مرکز خدمات استان بیان کرد: با حمایت‌های مرکز خدمات حوزه، واحدهای مسکونی در شهرک مهرگان، رضویه، امید و بلوار رسالت مشهد ساخته شده که باعث توسعه فرهنگ حاشیه شهر مشهد شده است.
   وی خاطرنشان کرد: ارائه تسهیلات بانکی بلندمدت، استفاده از ظرفیت‌های خیرین، ساخت مسکن در مناطق کم برخوردار و روستاهای محروم و استفاده از ظرفیت‌های بلااستفاده مسکن مهر از راهکارهای حل معضل مسکن طلاب است.
   آقای مهندس نژاد صفوی مدیر کل راه و شهرسازی استان در این نشست گفت: اراده قابل وصفی در بدنه نظام برای تولید مسکن وجود دارد و تمام نهادهای اجرایی اهتمام و جدیت لازم برای پیشبرد این مهم را دارند.
   وی افزود: تاکنون طلاب از واحدهای مسکن مهر مازاد ظرفیت شهرستان‌های سرخس، تایباد، قوچان، گناباد، تربت‌حیدریه، گلبهار، شاندیز و بینالود استفاده کرده‌اند امکان واگذاری واحدهای بدون متقاضی مسکن‌های مهر بقیه شهرستان‌های استان وجود دارد.
   مدیر کل راه و شهرسازی استان بیان کرد: با هماهنگی دستگاه‌های اجرای استان و تدوین برنامه جامع و استفاده از تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن می‌توان نتایج مؤثری در این زمینه به دست آورد.
   بحث و تبادل‌نظر پیرامون پروژه‌های جدید مسکن در قالب طرح اقدام ملی مسکن و واگذاری زمین اداری مرکز خدمات از دیگر محورهای این جلسه بود.


   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.