مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • آیا ماسک‌های جراحی آبی رنگ سرطانزاست؟

   کد: 24986
   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
   مجله سلامت/ پارچه اسپاند باند جزو پارچه‌های بی‌بافت بوده که هیچ گونه مواد سمی و فرمالدیید در ساخت آن استفاده نمی‌شود و رنگ‌های آبی بر پایه پلی‌پروپیلن مورد استفاده در تولید پارچه آبی رنگ، همه فاقد مواد سرطانزا و سمی هستند.

   اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو اعلام کرد: ماسک‌های تولید شده در داخل کشور توسط آزمایشگاه‌های مورد تأیید سازمان غذا و دارو مورد آزمون قرار گرفته و حساسیت‌زایی و کیفیت آن براساس استانداردهای مربوطه و ضوابط ابلاغی بررسی می‌شود. بنابراین وجود مواد سمی و کبالت و فرمالدیید و مواد سرطانزا در پارچه‌های مصرفی ماسک‌های جراحی آبی رنگ صحت ندارد.

   به گزارش مجله سلامت به نقل از وبدا، پیرو انتشار اخباری در خصوص کشف مواد شیمیایی سمی در برخی ماسک‌ها و همچنین وجود کبالت در ماسک‌های جراحی آبی به اطلاع می‌رساند ماسک‌های پزشکی از سه لایه تشکیل شده است، لایه اول و سوم اسپاندباند و لایه وسط ملت بلون است.

   پارچه اسپاند باند جزو پارچه‌های بی‌بافت بوده که هیچ گونه مواد سمی و فرمالدیید در ساخت آن استفاده نمی‌شود و رنگ‌های آبی بر پایه پلی‌پروپیلن مورد استفاده در تولید پارچه آبی رنگ، همه فاقد مواد سرطانزا و سمی هستند.


   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: