مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • در نشست مشترک مرکز خدمات و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی؛

   مشکلات مسکن طلاب خراسان رضوی بررسی شد

   کد: 24569
   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲
   مشهد/ نشست مشترک مرکز خدمات و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با هدف بررسی مشکلات مسکن طلاب برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی، نشست مشترک مرکز خدمات و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با هدف بررسی مشکلات مسکن طلاب استان برگزار شد.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری مدیرکل مرکز خدمات استان در این جلسه گفت: مرکز خدمات حوزه‌های علمیه به‌عنوان فراگیرترین نهاد حمایتی طلاب و روحانیان، خدمات خود را با رویکرد رسالت محوری به طلاب ارائه می‌کند.
   وی افزود: تمرکززدائی طلاب از شهرهای بزرگ همواره جزء سیاست‌های مرکز خدمات بوده و این مرکز با هدف‌گذاری در ایجاد بسترهای مناسب در شهرها، روستاها، مناطق محروم و کم برخوردار به طلاب این امکان را می‌دهد تا با حمایت‌های مرکز در این مناطق ساکن شوند و به انجام رسالت‌های حوزوی خود بپردازند.
   مدیرکل مرکز خدمات استان حمایت از مسکن مناطق محروم و روستایی را از اولویت‌های مرکز خدمات دانست و گفت: تمرکز زدائی از شهرهای بزرگ از ابتدا در مرکز خدمات اجرا می‌شده و همواره اولویت مرکز حمایت از مسکن طلاب در مناطق محروم و روستایی بوده است.
   وی با بیان اینکه حمایت از مسکن در شهرهای بزرگ مختص اساتید و نخبگان حوزه است، اظهار داشت: اساتید و نخبگان حوزه باید در شهرهای بزرگ سکونت داشته باشند و به امر پژوهش و تدریس بپردازند تا وزانت علمی حوزه حفظ شده و طلاب مستعد بتوانند از ظرفیت علمی آن‌ها استفاده کنند.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری بیان کرد: حضور طلاب، روحانیون و فضلای حوزه علمیه در بدنه جامعه و به‌ویژه مناطق محروم، کم برخوردار و حاشیه شهرها باعث رونق اماکن مذهبی و فرهنگی، جذب جوانان به سمت دین، خنثی شدن نقشه‌های شوم دشمن و درنهایت موجب ارتقای فرهنگ دینی، پویایی و غبارزدایی از این مناطق شده است.
   وی خاطر نشان کرد: تاکنون پروژه‌های مسکونی مختلفی در شهرک رضویه، رسالت و مهرگان مشهد و شاندیز، طرقبه، تربت‌حیدریه، قوچان، تایباد، تربت‌جام، نیشابور و برخی روستاهای استان افتتاح شده که علاوه بر نگاه خاص مرکز خدمات به مناطق حاشیه‌نشین و محروم، حضور طلاب در این مناطق را تقویت کرده و اتفاقات خوبی را در این مناطق رقم زده است.
   در ادامه این نشست، مهندس موسوی نیا مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با اشاره به اهمیت حضور روحانیت در بین مردم گفت: حضور روحانی در جامعه تأثیرگذار است و ما باید با بسترسازی مناسب در شهرستان‌ها و روستاها و مناطق کم برخوردار زمینه‌ساز حضور آن‌ها باشیم تا مردم بتوانند از وجودشان استفاده کنند به همین خاطر می‌توان از طرح‌های مسکن حاشیه شهر مشهد و شهرهای زیر 25 هزار نفر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان برای این امر استفاده کرد.
   بررسی، کارشناسی و تعیین شرایط پروژه‌های مسکن در دست اقدام توسط معاونت مسکن مرکز خدمات استان از دیگر محورهای این جلسه بود.
   شایان ذکر است در این جلسه حجت‌الاسلام‌والمسلمین سلطانی نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان، آقایان دانش معاون مسکن و مهندس سیبویه مسئول خدمات مسکن مرکز خدمات استان حضور داشتند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.