مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • پرداخت تعهدات کوتاه مدت سازمان تأمین اجتماعی
   کد: 24544
   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰
   پرداخت تعهدات کوتاه مدت سازمان تأمین اجتماعی

   • وسایل کمک پزشکی (اورتوز و پروتز)
   پروتز: به آن دسته از وسایل کمک پزشکی گفته می‌شود که کاربرد آنها برای تقویت یکی از حواس پنجگانه یعنی : بینایی، شنوایی، لامسه، بویایی، و چشایی است.
   اورتوز: آن دسته از وسایل کمک پزشکی هستند که برای اعاده سلامت و یا جبران نقص عضو، مورد استفاده قرار می‌گیرد .
   چنانکه یکی از مشمولان قانون تأمین اجتماعی، طبق تجویز پزشک، نیاز به یکی از انواع وسایل کمک پزشکی داشته باشد، سازمان تأمین اجتماعی در مورد تأمین وسایل مورد نیاز، از او حمایت خواهد کرد.
   برخی دوره‌های زمانی پرداخت هزینه تهیه این وسایل به شرح زیر است.
   *هزینه شیشه عینک طبی، هر 2 سال یک بار.
   *هزینه سمعک، هر 10 سال 1 بار.
   *هزینه چشم مصنوعی هر 5 سال یک بار.
   *دست و پای مصنوعی هر 10 سال 1 بار.
   *ویلچر هر 10 سال یک بار.
   *سایر پروتزها و اورتوز ها: فقط 1 بار.
   • کمک هزینه ازدواج: به بیمه شده‌ای که ظرف 5 سال قبل از ازدواج، حداقل 720 روز، سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد و در زمان ازدواج، بیمه وصل باشد، پرداخت می‌گردد. (توضیحات بیشتر در قوانین قبلی ارائه شده است)
   کمک هزینه کفن و دفن: شرط پرداخت کمک هزینه مذکور به بازماندگان، برقرار بودن ارتباط بیمه‌ای متوفی با سازمان در زمان فوت است.
   این کمک هزینه پس از انجام مراحل کفن و دفن بیمه شده متوفی(سرپرست و همسر) قابل پرداخت است.(توضیحات بیشتر در قوانین قبلی ارائه شده است)
   کمک هزینه ایام بیماری: بیمه شدگانی که تحت معالجات پزشکی یا درمان‌های توان‌بخشی قرار می‌گیرند، چنانچه بر حسب تشخیص پزشک معالج، موقتاً قادر به کار نباشند، مشمول دریافت غرامت دستمزد می‌شوند.
   کمک هزینه ایام بارداری (ویژه طلاب خواهر که به عنوان سرپرست در سازمان تأمین اجتماعی، مشغول به بیمه پردازی هستند) : بانوان بیمه شده مشمول قانون تأمین اجتماعی که 60 روز قبل از زایمان، حق بیمه را پرداخت کرده باشند، می‌توانند از این کمک هزینه استفاده نمایند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.