مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه قم در دیدار مجازی با زوج‌های جوان طلبه:
   احترام متقابل در زندگی مشترک، اساس سبک زندگی دینی
   کد: 24439
   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰
   قم/ مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه قم ادای تعظیم و تکریم بزرگان را یک ضرورت اخلاقی توصیف کرد و گفت: تعظیم بزرگانی چون والدین و اساتید مهم‌ترین اسلوب رشد در اندیشه دینی است؛ بر این اساس همسران نیز باید تعظیم متقابل را اساس سبک زندگی اسلامی بدانند.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه قم، دومین دیدار مجازی مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه قم با زوج‌های جوان طلبه و خانواده‌های دارای فرزند چند قلو برگزار شد.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالقاسم طاهری در این دیدار طی سخنانی علم همراه با عمل را ضرورتی اخلاقی برای طلاب علوم دینی توصیف کرد و گفت: خلوص در عمل و همراهی عمل با تزکیه نفس از اوصاف علم با عمل است.
   مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه قم اندیشه دینی را اساس آزادی و آزاداندیشی توصیف کرد و گفت: در اندیشه اقبال لاهوری می‌خوانیم که او در پاسخ با اندیشه مادی که داشتن آهن را ملاک برتری می‌دانست می‌گوید «آهن بودن ملاک برتری و قدرت است نه داشتن آهن».
   وی ادامه داد: علی‌ بن عیسی از ایوب بن یحیی از امام موسی بن جعفر‌ علیه‌السلام روایت می‌کند که آن حضرت فرمودند: مردی از اهل قم مردم را به‌سوی حق دعوت می‌کند و قومی گرداگرد او جمع می‌شوند به صلابت پاره‌های فولاد، تندبادها آنان را به‌ لرزه درنمی‌آورد و از جنگ خسته نمی‌شوند و ترس به خود راه نمی‌دهند و بر خدا توکل می‌کنند و سرانجام، پیروزی از آن متقین است.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین طاهری شهید سپهبد سلیمانی و شهدای دیگر انقلاب و نظام اسلامی همچون شهید فخری زاده را مصداق صلابت پولادین انقلابی دانست و گفت: این صلابت و بزرگی برخاسته از اخلاق دینی است که ارمغان انقلاب اسلامی برای جامعه ایرانی محسوب می‌شود.
   مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه قم ادای تعظیم و تکریم بزرگان را یک ضرورت اخلاقی توصیف کرد و گفت: تعظیم بزرگانی چون والدین و اساتید مهم‌ترین اسلوب رشد در اندیشه دینی است؛ بر این اساس همسران نیز باید تعظیم متقابل را اساس سبک زندگی اسلامی بدانند.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین طاهری در پایان برای طلاب و همسران طلاب حوزه‌های علوم دینی آرزوی موفقیت و سلامتی کرد و اظهار داشت: طلاب علوم دینی از مطالعه حالات علمای بزرگ غافل نشوند.

   اخبار ما را در پیام‌رسان‌ها نیز دنبال کنید:

   کانال ایتای روابط عمومی مرکز خدمات قم | کانال بله روابط عمومی مرکز خدمات قم

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.