مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • ویژگی بیمه‌های بازرگانی
   کد: 24430
   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹

   1) مهم‌ترین ویژگی بیمه‌های بازرگانی اختیاری بودن آن است، که در آن بیمه‌گذار به میل و اراده خود و به صورت آزادانه نسبت به تهیه انواع پوشش‌های آن اقدام می‌کند.
   2) در بیمه‌های بازرگانی وضعیت حق بیمه هر بیمه‌گذار متناسب با نوع و پوشش بیمه‌ای و تعهدات خریداری شده، متفاوت خواهد بود.
   3) در بیمه‌های بازرگانی تعهد بیمه‌گر در مقابل پرداخت حق بیمه، به بیمه‌گذار قرار می‌گیرد و چنانچه بیمه‌گذار حق بیمه مقرر را نپردازد، بیمه‌گر تعهدی بر عهده نخواهد داشت. زیرا که تعهد بیمه‌گر منوط به دریافت حق بیمه می‌باشد.
   4) در بیمه‌های بازرگانی تمام حق بیمه را بیمه‌گذار پرداخت می‌نماید.
   - در مقابل بیمه‌های بازرگانی بیمه‌های اجتماعی قرار دارند.

   انواع بیمه‌های بازرگانی
   بیمه‌های اموال
   در این بیمه‌نامه بیمه‌گر متعهد می‌شود که خسارت‌های وارد به اموال و اشیاء بیمه‌گذار را جبران نماید. لازم است ذکر شود که در زمان خرید بیمه‌نامه، ارزش واقعی اشیا در قرارداد لحاظ شده و جبران خسارت بر اساس آن صورت می‌گیرد. از جمله این بیمه‌نامه‌ها می‌توان به بیمه باربری، آتش‌سوزی و… اشاره نمود.
   بیمه اشخاص
   در بیمه‌نامه اشخاص، تعهد بیمه‌گر به درمان، فوت و یا حیات اشخاص مربوط می‌شود. برای مثال بارزترین بیمه در این مورد، بیمه مازاد درمان است.
   بیمه مسئولیت
   همه ما در ازای فعالیتی که در جامعه انجام می‌دهیم، نسبت به دیگران مسئول هستیم و اگر کسب و کار و اعمال ما منجر به بروز خسارت به دیگران گردد باید این خسارت جبران شود. بیمه مسئولیت برای چنین مواردی می‌تواند ما را یاری نماید. البته در این بیمه‌نامه، مسئولیت‌های مدنی در حیطه تعهدات بیمه‌گر بوده و مسئولیت‌های جزایی پوشش داده نمی‌شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.