مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • پیگیری مشکلات مسکن طلاب خراسان رضوی در دیدار با استاندار

   کد: 24416
   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
   مشهد/ جلسه مشترک مدیرکل مرکز خدمات و استاندار خراسان رضوی با محوریت مسکن طلاب برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه علمیه استان خراسان رضوی، جلسه مشترک مدیرکل مرکز خدمات و استاندار خراسان رضوی با محوریت مسکن طلاب برگزار شد.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری مدیر مرکز خدمات استان در این جلسه مسئله مسکن را دغدغه مهم و اساسی طلاب دانست و افزود: حل مشکل مسکن باعث ایجاد آرامش و آسودگی خاطر طلاب می‌شود تا بتوانند رسالت‌های حوزوی خود را به بهترین نحو انجام دهند.
   وی افزود: سیاست تمرکززدائی از شهرهای بزرگ از رویکردهای مرکز خدمات است و اولویت مرکز حمایت از مسکن طلاب در شهرستان‌ها، مناطق محروم و روستایی است.
   مدیر مرکز خدمات استان حمایت از مسکن در شهرهای بزرگ را مختص اساتید و نخبگان حوزه دانست و گفت: اساتید و نخبگان حوزه باید در شهرهای بزرگ سکونت داشته باشند و به امر پژوهش و تدریس بپردازند تا وزانت علمی حوزه حفظ شده و طلاب مستعد بتوانند از ظرفیت علمی آن‌ها استفاده کنند.
   آقای دانش معاون مسکن مرکز خدمات استان نیز در این جلسه گفت: تاکنون اقدامات مؤثری در زمینه خانه‌دار شدن طلاب در مناطق محروم و حاشیه شهر انجام شده که این امر باعث ایجاد بستر فرهنگی در حاشیه‌ها شده است.
   وی افزود: بر اساس خود اظهاری که توسط مرکز خدمات انجام شده تاکنون چهار هزار نفر از طلاب استان، فاقد مسکن هستند و با توجه به هزینه‌های بالای ساخت مسکن می‌توان با مشارکت نهادهای حوزوی و شورای سیاست‌گذاری مسکن در مسیر حل این معضل گام برداشت.
   آقای معتمدیان استاندار خراسان رضوی نیز در این جلسه با اشاره به نقش روحانیت در ارتقای فرهنگ در جامعه گفت: با توجه به جایگاه رفیع روحانیت در جامعه و تأثیر غیرقابل انکار آن‌ها بر جوامع می‌توان گفت روحانیت باعث ترویج آرامش معنوی و الهی در جامعه است و ما آمادگی داریم از تمام ظرفیت‌های خود برای حل مشکلات جامعه روحانیت استفاده کنیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.