مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • مرکز خدمات و دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

   کد: 24320
   ۱۳۹۹/۱۱/۱۱
   نشست مشترک مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی با حضور معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات کشور برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، دکتر حدادی منش معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات کشور در این نشست از تلاش جهادی فعالان عرصه سلامت، به‌ویژه رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی و همکاران این دانشگاه در ایام شیوع کرونا قدردانی کرد.
   وی در ادامه به معرفی رسالت و مأموریت مرکز خدمات در عرصه‌های مختلف و همچنین در زمینه بهداشت و سلامت پرداخت و افزود: رویکرد مرکز خدمات در زمینه بهداشت و سلامت تقدم پیشگیری بر درمان است و بر اساس این رویکرد تلاش شده است با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و مسابقات مجازی بهداشت سلامت، فرهنگ سلامت در میان جامعه هدف مرکز خدمات نهادینه شود.
   معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات بیان کرد: طرح سنجش سلامت طلاب جدیدالورود یکی از برنامه‌های مرکز خدمات در عرصه سلامت است که در سال جاری برای ششمین سال اجرا شد.
   وی تصریح کرد: در سال گذشته تعدادی از ائمه جمعه و معمرین نیز مورد سنجش سلامت قرار گرفتند و برای ایشان پرونده سلامت تشکیل شد و با توجه به تحلیل نتایج آزمایش‌ها و شناسایی بیماری‌ها، آموزش‌های لازم به ایشان ارائه می‌شود.
   دکتر حدادی منش گفت: اعتقاد داریم که وزارت بهداشت یک جامعه هدف 80 میلیونی را شامل می‌شود و ما نیز وظیفه داریم که با این وزارتخانه همکاری کنیم و برنامه‌هایی را در عرصه بهداشت و سلامت برای جامعه هدف مرکز اجرا کنیم.
   وی افزود: در سال‌های گذشته برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی از ظرفیت‌های آموزشی دانشگاه علوم پزشکی استفاده کرده‌ایم و با توجه به این همکاری‌ها، در سال 98 بیش از 64 هزار نفر از جامعه هدف مرکز آموزش دیدند.
   معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات گفت: مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و وزارت بهداشت تفاهم‌نامه همکاری مشترکی را امضا کرده‌اند و امیدواریم همان تفاهم‌نامه در مراکز استانی نیز منعقد شود و جامعه هدف مرکز خدمات از ظرفیت‌های دانشگاه علوم پزشکی استان نیز بهره‌مند شوند.

   در ادامه جلسه، دکتر سید احمد هاشمی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی گفت: طلاب و روحانیون بخشی از جامعه هدف جامعه علوم پزشکی هستند و بسیار خوشحالم حوزه علمیه در زمینه بهداشت و سلامت فعالیت می‌کند و پیگیر این موضوع است.
   وی بیان کرد: طلاب و روحانیون می‌توانند با فراگیری بحث‌های مربوط به بهداشت و سلامت به‌عنوان پیام‌رسان سلامت در جامعه فعالیت کنند.
   گفتنی است، در پایان این جلسه تفاهم‌نامه‌ای به‌منظور ارتقای همکاری مرکز خدمات حوزه‌های علمیه و دانشگاه علوم پزشکی استان خراسان شمالی امضا شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.