مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی در نشست شهرداری مشهد بیان کرد:

   حمایت مرکز خدمات از ساخت مسکن طلاب در مناطق محروم و روستایی/ حضور طلاب در حاشیه شهرها باعث تقویت فرهنگی این مناطق می‌شود

   کد: 24275
   ۱۳۹۹/۱۱/۰۹
   مشهد/حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری گفت حمایت از مسکن مناطق محروم و روستایی را از اولویت‌های مرکز خدمات دانست و افزود: سیاست تمرکززدائی از شهرهای بزرگ از ابتدا در مرکز خدمات اجرا می‌شده و همواره اولویت مرکز حمایت از مسکن طلاب در مناطق محروم و روستایی بوده است.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی، نشست مرکز خدمات و شهرداری مشهد با محوریت بررسی مشکلات مسکن طلاب در شهرداری مشهد برگزار شد.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری مدیر مرکز خدمات استان در این جلسه با ارائه گزارشی از فعالیت‌های مسکن مرکز خدمات گفت: حمایت از مسکن طلاب به عهده مرکز خدمات حوزه است و تلاش می‌کنیم با تسهیل این معضل باری از دوش طلاب برداریم تا با فراغ بال به مأموریت‌ها و رسالت‌های حوزوی خود بپردازند.
   وی حمایت از مسکن مناطق محروم و روستایی را از اولویت‌های مرکز خدمات دانست و افزود: سیاست تمرکززدائی از شهرهای بزرگ از ابتدا در مرکز خدمات اجرا می‌شده و همواره اولویت مرکز حمایت از مسکن طلاب در مناطق محروم و روستایی بوده است.
   مدیر مرکز خدمات استان حمایت از مسکن در شهرهای بزرگ را مختص اساتید و نخبگان حوزه دانست و گفت: اساتید و نخبگان حوزه باید در شهرهای بزرگ سکونت داشته باشند و به امر پژوهش و تدریس بپردازند تا وزانت علمی حوزه حفظ شده و طلاب مستعد بتوانند از ظرفیت علمی آن‌ها استفاده کنند.
   وی بیان کرد: بر اساس خود اظهاری که توسط مرکز خدمات انجام شده تاکنون چهار هزار نفر از طلاب استان، فاقد مسکن هستند و با توجه به هزینه‌های بالای ساخت مسکن می‌توان با مشارکت نهادهای حوزوی و ذی‌ربط و حمایت‌های خیرین در مسیر حل این معضل گام برداشت.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری خاطرنشان کرد: تاکنون اقدامات مؤثری در زمینه خانه‌دار شدن طلاب در مناطق محروم و حاشیه شهر انجام شده که این امر باعث ایجاد بستر فرهنگی در حاشیه‌ها شده است.
   مهندس حاتمی معاون اقتصادی شهرداری مشهد نیز در این جلسه گفت: تقویت فرهنگی مناطق حاشیه شهر مستلزم حضور فعال روحانیت در این مناطق است و در این زمینه آماده همکاری با مرکز خدمات حوزه هستیم.
   وی افزود: برای حل معضل مسکن باید از ظرفیت خیرین و نهادهای حمایتی استفاده کرد، چراکه هزینه‌های ساخت مسکن بالا رفته و بدون وام‌های بلندمدت و کمک‌های حمایتی نمی‌توان صاحب مسکن شد.
   بررسی ظرفیت‌های مشترک دو سازمان در حوزه مسکن و شیوه تعامل فی‌مابین از محورهای این جلسه بود.
   شایان ذکر است آقایان دانش معاون مسکن، مهندس سیبویه مسئول خدمات فنی مسکن مرکز خدمات استان و مهندس عباسپور کارشناس اراضی شهرداری مشهد از حاضرین این جلسه بودند.


   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.