مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • هشتمین جلسه شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب و روحانیون استان لرستان برگزار شد

   کد: 24215
   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷
   خرم‌آباد/ هشتمین جلسه شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب و روحانیون استان لرستان با حضور اعضای شورا در دفتر معاون عمرانی استانداری برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان لرستان، هشتمین نشست شورای سیاست‌گذاری مسکن طلاب و روحانیون استان با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، معاون مسکن مرکز خدمات کشور و مشاور رئیس مرکز خدمات در امور مسکن، مدیرکل مرکز خدمات استان و معاون مسکن این مرکز و مدیرکل بنیاد مسکن و سرپرست اداره راه و شهرسازی استان تشکیل شد.
   مهندس امیری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری در این جلسه گفت: با توجه به نقش برجسته و خدمات ارزشمند حوزه‌های علمیه، برای تأمین مسکن این قشر هر کمکی که بتوانیم انجام خواهیم داد تا مشکلات طلبه‌های فاقد مسکن کاهش یابد.
   حجت الاسلام و المسلمین جعفریانی معاون مسکن مرکز خدمات ضمن ارائه آماری از حوزویان متأهل فاقد مسکن استان لرستان و تبیین طرح جامع مسکن طلاب و روحانیون سراسر کشور افزود: باید طوری عمل کرد که طلاب و روحانیون در قم متمرکز نشوند و به استان‌ها و شهرستان‌های خود برگردند و در آنجا فعالیت داشته باشند.
   وی با بیان اینکه شهریه اندک طلاب و روحانیون پاسخگوی نیاز خانواده آنان مخصوصاً در امر مسکن نیست، گفت: باید کاری انجام شود که حداقل روحانیون و بالأخص آن‌هایی که برای تبلیغ به استان‌های دیگر سفر می‌کنند، مشکلی برای تهیه مسکن نداشته باشند و فقط به امر تبلیغ خود بپردازند.
   حجت الاسلام و المسلمین رفیعی مشاور رئیس مرکز خدمات ضمن تشریح وضعیت مسکن طلاب و روحانیون گفت: در حال حاضر به دلیل شرایط نابسامان و عدم ثبات در حوزه ساخت و ساز، مرکز خدمات رویکردی برای انجام پروژه‌های تولیدی ندارد، ولی در تلاش است با راهکارهای مناسب برای کاهش مشکلات مسکن طلاب و روحانیون اقدام کند.
   وی افزود: مرکز خدمات حوزه‌های علمیه درصدد است در این برهه از زمان بدون ایجاد تعهد برای ساخت، موضوع مسکن را از طریق کمک حمایتی، بهره‌مندی از ظرفیت‌های دولتی و اخذ زمین دنبال کند.
   در ادامه جلسه، مقرر شد مرکز خدمات حوزه‌های علمیه لیست طلبه‌های فاقد مسکن را به ترتیب اولویت در اختیار اداره کل راه و شهرسازی قرار دهد تا بعد از بررسی و دارا بودن شرایط قانونی در طرح اقدام ملی مسکن با تشکیل تعاونی طلاب و از طریق این طرح اقدام لازم به عمل آید. همچنین، در شهرهایی که مسکن مهر نیمه تمام وجود دارد و امکان واگذاری آن‌ها در چارچوب طرح اقدام ملی مسکن است، از سوی اداره کل راه و شهرسازی معرفی و در صورت امکان واگذار گردد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.