مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • ماهیت زلزله
   کد: 23788
   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
   مجله سلامت/ در گذرگاه تاریخ، حوادث طبیعی متعددی همچون سیل، زلزله، خشکسالی، طوفان و ... در ایران به وقوع پیوسته است. در این میان، زلزله یکی از مهم‌ترین حوادثی بوده که خسارات جانی و مالی فراوانی بر جای گذاشته است.
   ماهیت زلزله

   در گذرگاه تاریخ، حوادث طبیعی متعددی همچون سیل، زلزله، خشکسالی، طوفان و ... در ایران به وقوع پیوسته است. در این میان، زلزله یکی از مهم‌ترین حوادثی بوده که خسارات جانی و مالی فراوانی بر جای گذاشته است.

   از جمله می‌توان به زلزله‌های تبریز، بوئین‌زهرا، رودبار، اردبیل، بم و لرستان اشاره نمود که ده‌ها هزار نفر در این حوادث جان خود را از دست داده‌اند. زلزله دلخراش بم که در سحرگاه 5 دی ١٣٨٢ به وقوع پیوست و شماری از هموطنانمان را در دل کویر به آغوش خاک سپرد، در واقع نقطه عطفی شد در تاریخ حوادث ایران، تا مسئولین و دولتمردان ایران اسلامی با رویکردی تازه، راهکارهای مناسبی را به منظور کاهش اثرات ناشی از بلایای طبیعی برگزینند.

   بی تردید، جامعه با شناخت، آموزش و آمادگی جهت مقابله با حوادث، خود بزرگترین و بهترین عامل در کاهش خسارات ناشی از بلایا خواهد بود.

   بدین منظور کتاب «ماهیت زلزله و اقدامات قبل، حین و بعد از وقوع آن» جهت شناخت اجمالی از این بلیه طبیعی برای آگاهی تقدیم می‌گردد.    فایل پیوست
    
   1-
   ماهیت زلزله972.44  کیلوبایت
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: