مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • قائم‌مقام معاون سلامت مرکز خدمات حوزه‌های علمیه گفت:
   طرح پایش سلامت طلاب با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اجرا می‌شود
   کد: 23415
   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵
   مشهد/ قائم‌مقام معاون سلامت مرکز خدمات با اشاره به طرح سنجش سلامت گفت: در این برنامه، طلاب جدیدالورود مورد پایش قرار می‌گیرند که امسال با توجه به بیماری کرونا، با رعایت شرایط بهداشتی و در محل شهرستان محل سکونت طلاب انجام خواهد شد.
   طرح پایش سلامت طلاب با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی اجرا می‌شود

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان خراسان رضوی، نشست مشترک مرکز خدمات و مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان با محوریت سلامت و امور بیمه‌های طلاب و با حضور حجت‌الاسلام میراحمدی قائم‌مقام معاون سلامت و دکتر یوسفی مدیرکل بهداشت و سلامت مرکز خدمات حوزه‌های علمیه برگزار شد.
   حجت‌الاسلام میراحمدی در این نشست با بیان اینکه مرکز خدمات در عرصه‌های گوناگون فرهنگی، معیشت، وام و سلامت، خدمات ضروری را به طلاب غیرشاغل ارائه می‌دهد، گفت: مسئله سلامت از مسائل ضروری است و هزینه‌های بالایی دارد و هدف ما در مرکز خدمات کاهش دغدغه طلاب در این حوزه است.
   وی افزود: با توجه به شرایط کرونا در کشور بسیاری از مراکز درمانی و بیمارستان‌ها به‌صورت آنلاین به شبکه بیمه مکمل درمان مرکز خدمات متصل هستند و این مسئله باعث کاهش مراجعات به مرکز خدمات شده است.
   قائم‌مقام معاون سلامت مرکز خدمات حوزه‌های علمیه با اشاره به طرح سنجش سلامت طلاب اظهار داشت: در این برنامه، طلاب جدیدالورود مورد پایش قرار می‌گیرند که امسال با توجه به بیماری کرونا، با رعایت شرایط بهداشتی و در محل شهرستان محل سکونت طلاب انجام خواهد شد.
   همچنین، در این جلسه دکتر یوسفی، مدیرکل بهداشت و سلامت مرکز خدمات حوزه‌های علمیه رویکرد آموزش و پیشگیری را از سیاست‌های مرکز دانست و گفت: بالا رفتن دانش مردم در حوزه بهداشت و سلامت باعث پیشگیری در حوزه درمان می‌شود و به همین منظور دوره‌های آموزش بهداشت و سلامت در مدارس علمیه استان برگزار می‌شود.
   وی افزود: طرح اضافه شدن دو واحد درسی با محوریت بهداشت و سلامت به متون درسی طلاب با پیشنهاد مرکز خدمات و از طریق حوزه علمیه قم در حال تدوین و پیگیری است.
   مدیرکل بهداشت و سلامت مرکز خدمات حوزه‌های علمیه طرح پایش سلامت طلاب را در راستای سیاست تقدم پیشگیری بر درمان دانست و بیان کرد: در سال گذشته بیش از 1000 نفر از طلاب و 250 نفر از اساتید و ائمه جمعه استان در این طرح شرکت کردند و برای آن‌ها پرونده سلامت تشکیل شد.
   وی با بیان اینکه طلاب و روحانیان را از پیشگامان توسعه فرهنگ سلامت و مبارزه با کرونا هستند اظهار داشت: از روزهای ابتدائی شیوع ویروس کرونا نشست‌های بحران در مرکز خدمات حوزه تشکیل شد و با ایجاد گروه‌های جهادی طلاب اقدامات مؤثری در زمینه پیشگیری و جلوگیری از شیوع ویروس انجام شد و به پاس زحمات طلاب جهادی در عرصه مبارزه با این ویروس، وزارت بهداشت یک روز در هفته سلامت را به نام «روحانیون، نهاد‌های دینی و همدلی مؤمنانه در مقابله با کرونا» نام‌گذاری کرده است.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مصباح عاملی مدیر حوزه علمیه خراسان نیز در این نشست، ابراز کرد: همه فعالیت‌های مراکز حوزوی زمانی نقش بایسته و شایسته خود را ایفا می‌کنند که پذیرش به صورتی بنیادی و نخبگانی انجام شود، زیرا اگر این شالوده درست باشد، سایر امور تسهیل می‌شود و به هدف خود خواهد رسید.
   عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان افزود: حوزه علمی، دانشی، پژوهشی، بینشی، ارزشی و ولایی در شرایط فعلی مبتنی بر پذیرش است که همه ویژگی‌های گفته‌شده را داشته باشد.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین عاملی همچنین به بحث مهم سلامت پرداخت و یادآور شد: در کنار دو مسئله سلامت جسم و روان، انگیزه فرد نیز باید در قضیه پذیرش بررسی شود و زمینه لازم را دارا باشد تا در نهایت به هدف حوزوی خود برسد.
   مدیر حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه هر انسانی استعدادی دارد و بر اساس همان باید میدان و عرصه فعالیت خود را بیابد، گفت: استعداد، یکی از دیگر فقره‌های پذیرش است که در کنار سایر مسائل بیان شده می‌بایست مدنظر قرار گیرد.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین عاملی آموزش سلامت در حوزه‌ها را ضروری برشمرد و بیان کرد: باید واحدهای درسی سلامت در همان بدو و ابتدای حضور طلبه در حوزه علمیه در قالب دوره «اختبار» پیش‌بینی شود.

   با روابط عمومی مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی در ارتباط باشید.
   ایتا http://go2l.ir/Eta_42
   بله http://go2l.ir/Ble_42
   وب سایت Go2l.ir/CSIS_42

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.