• [ اخبار مسکن آذربایجان شرقی ]
  • [ اطلاعات پروژه ها ]
   -- قم

  • ساماندهی گروه‌های جهادی محور اصلی جلسه شورای هماهنگی نهادهای حوزوی آذربایجان شرقی
   کد: 23244
   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵
   تبریز/ بیست و ششمین جلسه شورای هماهنگی نهادهای حوزوی استان آذربایجان شرقی به‌منظور ساماندهی گروه‌های جهادی فعال حوزوی در اداره کل تبلیغات اسلامی تشکیل شد.
   ساماندهی گروه‌های جهادی محور اصلی جلسه شورای هماهنگی نهادهای حوزوی آذربایجان شرقی

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان آذربایجان شرقی، بیست و ششمین جلسه شورای هماهنگی نهادهای حوزوی استان به‌منظور ساماندهی گروه‌های جهادی فعال حوزوی در اداره کل تبلیغات اسلامی تشکیل شد.
   حجت الاسلام شعبانی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در گزارش خود از فعالیت گروه‌های جهادی، از تشکیل قرارگاه شهید سلیمانی برای مدیریت این گروه‌ها خبر داد و افزود: در موج سوم شیوع بیماری کرونا و به‌منظور عمل به منویات مقام معظم رهبری در وارد میدان شدن گروه‌های جهادی، قرارگاه شهید سلیمانی بر مشارکت پذیری از گروه‌های جهادی با حضور سایر اقشار مردمی تمرکز کرده است تا یک حرکت مردمی و دینی را شاهد باشیم.
   حجت الاسلام موسوی مدیر کل مرکز خدمات استان و دبیر این شورا در گزارشی از تشکیل بیش از 28 گروه جهادی فعال خبر داد و افزود: امید است با تلاش و اخلاص، زمینه خدمت‌رسانی به جامعه بیش از گذشته فراهم گردد.
   حجت الاسلام مطهری اصل مدیر حوزه علمیه برادران استان برای هماهنگی بیشتر گروه های جهادی تشکیل کارگروهی ویژه متشکل از نمایندگان تام الاختیار مراکز مدیریت حوزه‌های علمیه، مرکز خدمات، سازمان بسیج طلاب و روحانیون و سازمان تبلیغات اسلامی را پیشنهاد داد.
   وی افزود: زمینه فعالیت گروه‌های جهادی در سه محور معیشت و توانمندسازی، خانواده و فرهنگی و وقایع غیرمترقبه و مناسبتی خواهد بود و فعالیت این گروها به صورت دائمی و در طول سال برنامه‌ریزی می‌شود.
   حجت الاسلام حسینی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان در پایان این نشست به منظور بهره‌مندی بیشتر خانواده‌های طلاب و روحانیون تازه مزدوجی که مشکل تأمین مسکن دارند پیشنهاد کرد که با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه و مرکز خدمات حوزه و با همراهی خیرین مسکن تعدادی منزل مسکونی فراهم کرد تا این زوج‌های جوان در یک دوره زمانی در آنها سکونت یابند.
   همچنین، در پایان این نشست درباره موضوع تسهیل گری ازدواج طلاب نیز بحث و گفتگو صورت گرفت.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: