• [ اطلاعیه های کشوری ]
  • [ اطلاعات پروژه ها ]
   -- قم

  • اطلاعیه 149 مسکن: پیش ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن فولادشهر اصفهان

   کد: 22954
   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
   اطلاعیه 149 مسکن: پیش ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن فولادشهر اصفهان

   به اطلاع کلیه طلاب و روحانیون محترم استان اصفهان می‌رساند:
   معاونت مسکن مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در راستای کمک به تأمین مسکن طلاب و روحانیون معزز و با همکاری شرکت عمران شهر جدید فولادشهر اقدام به پیش ثبت‌نام در طرح اقدام ملی مسکن با مشخصات زیر می‌نماید. لذا در صورت تمایل و داشتن کلیه شرایط زیر حداکثر تا تاریخ 1399.11.05 از طرق زیر نسبت به اعلام آمادگی پیش ثبت نام اقدام فرمائید.
   1- طلاب با شعبه پذیرشی اصفهان:
   مراجعه به صفحه شخصی در سامانه سخا، انتخاب گزینه سایر درخواست‌ها، انتخاب گزینه نوع درخواست "مسکن" با درج متن "متقاضی مسکن فولادشهر می‌باشم".
   2- طلاب با شعبه پذیرشی غیر اصفهان:
   تماس با بخش مسکن مرکز خدمات اصفهان 34041325 -031
   به دلیل شیوع بیماری کرونا و جهت کاهش مراجعات حضوری در راستای حفظ سلامتی طلاب معزز لطفاً از طرق مورد اشاره جهت پیش ثبت نام اقدام نمایید.
   توضیحات مهم:
   - بر اساس اعلام شرکت عمران، قیمت هر واحد حدود 400-350 میلیون تومان خواهد بود که مبلغ 50 میلیون تومان به عنوان پیش پرداخت دریافت خواهد شد.
   - انجام پیش ثبت نام به منزله ثبت نام و عضویت قطعی نمی‌باشد و پس از پایان زمان اعلام شده، نسبت به مذاکره نهایی با شرکت عمران اقدام لازم انجام و در صورت توافق، ثبت نام نهایی صورت می‌پذیرد.
   - با توجه به اینکه مرکز خدمات جهت انجام مذاکرات نهایی با شرکت عمران، به آمار صحیح از تعداد متقاضیان واقعی نیازمند است، جهت مساعدت و همکاری با مرکز خواهشمند است پس از مطالعه دقیق اطلاعیه و همچنین انجام بررسی، مشاوره و تحقیقات لازم، در صورت تمایل نسبت به اعلام آمادگی اقدام فرمائید.
   - با توجه به ظرفیت محدود، در صورت پیش ثبت نام بیش از ظرفیت، مطابق با امتیازبندی و اولویت‌بندی افراد و همچنین کسانی که زودتر ثبت نام نمایند اقدام خواهد شد.
   - حتی‌المقدور از مراجعه حضوری به مرکز خدمات خودداری فرمائید و در صورت وجود ابهام یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 34041325 -031 تماس حاصل فرمایید.
   شرایط مرکز خدمات:
   1- مرد (مذکر)؛
   2- ملیت ایرانی؛
   3- دارای پرونده باز و فعال مرکز خدمات؛
   4- فاقد مسکن شخصی؛
   5- محل صدور شناسنامه شهر اصفهان یا نخبه یا استعداد برتر یا اساتید سطوح عالی؛
   6- متأهل؛
   7- غیر شاغل؛
   8- اخذ پایه کتبی و شفاهی 9 و بالاتر(اتمام سطح دو)؛
   9- نقش آفرینی در یکی از شئون روحانیت (تحصیل یا تبلیغ یا پژوهش یا تدریس)؛
   10- عدم استفاده از تسهیلات دولتی مسکن (فرم ج سفید) برای متقاضی و همسر؛
   11- عدم سابقه مالکیت ملکی در هر جای کشور برای متقاضی و همسر؛
   12- عدم استفاده از خدمات مسکن مرکز خدمات حوزه‌های علمیه تاکنون.
   شرایط دولت در طرح اقدام ملی مسکن:
   1- متقاضی و افراد تحت تکفل، فاقد زمین مسکونی (از 01/10/84 به بعد) بوده و از تاریخ 22/11/57 از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیر دولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. به عبارتی سبز بودن فرم (ج) در استعلام از سامانه مربوطه؛
   2- متقاضی متأهل و یا سرپرست خانوار؛
   3- سابقه سکونت حداقل 5 سال در شهر جدید فولادشهر و یا در شهر اصفهان و یا سایر شهرهایی که به دلیل عدم وجود اراضی دولتی، امکان اجرای طرح وجود ندارد و متقاضیان به سایر شهرهای مجاور از جمله شهرهای جدید معرفی می‌گردند؛
   4- عدم دریافت تسهیلات ساخت یا خرید مسکن از سیستم بانکی از ابتدای سال 1384 تاکنون؛
   5- نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی؛
   6- توانائی تأمین هزینه ساخت مسکن (مازاد بر تسهیلات بانکی)؛
   7- امکان سپرده‌گذاری حداقل 300 تا 400 میلیون ریال هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی، در خصوص متقاضیان واجدالشرایط بر اساس اعلام دستگاه یا نهاد مربوطه؛
   8- توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی.
   تذکرات مهم:
   1- با توجه به ظرفیت محدود واحدهای پروژه در صورت پیش ثبت نام بیش از ظرفیت پروژه مطابق با امتیازبندی و اولویت‌بندی و همچنین کسانی که زودتر ثبت نام قطعی و مبالغ مربوطه را به حساب پروژه واریز نمایند اقدام خواهد شد.
   2- مرکز خدمات حوزه‌های علمیه به منظور کمک به تأمین مسکن طلاب با همکاری و عقد تفاهم نامه مشترک با نهادهای متولی مسکن (راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، تعاونی و غیره) نسبت به شناسایی پروژه‌های فاقد متقاضی و معرفی به طلاب واجد شرایط اقدام می‌نماید. لذا هرگونه افزایش قیمت، تأخیر در تحویل، نواقص و معایب ساخت و هرگونه عدم ایفای تعهدات بر عهده نهاد متولی ساخت بوده و مرکز صرفاً نقش شناسایی و معرفی به طلاب را دارد. فلذا تعهدات مالی و فنی فی مابین طلاب و نهاد متولی پروژه هیچ‌گونه مسئولیتی را متوجه مرکز نمی‌نماید و در صورت بروز اختلاف مرجع رسیدگی بدواً از طریق نهاد متولی پروژه و در صورت عدم توافق با مراجع قانونی می‌باشد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: