مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • آغاز ثبت‌نام کارگاه‌های آموزش پیش از ازدواج
   کد: 22871
   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹
   آغاز ثبت‌نام کارگاه‌های آموزش پیش از ازدواج

   ازدواج مقوله‌ای حساس و مهم در تشکیل خانواده به‌عنوان بنیاد هر جامعه‌ای است. توجه به حساسیت‌ها و نیازمندی‌های دوره پیش از ازدواج، مستلزم داشتن آگاهی کافی در آن است. بی‌تردید اقدام آگاهانه و سنجیده به تشکیل خانواده موفق می‌انجامد و از آسیب‌های بسیاری پیشگیری می‌کند.
   وجود آموزه‌های دینی که بر "انتخاب هم کفو" تأکید دارند و تأثیر آموزش‌های پیش از ازدواج در کاهش نارضایتی از زندگی و طلاق، نشان از اهمیت این موضوع دارد؛ لذا معاونت خانواده و امور فرهنگی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه اقدام به برگزاری دوره‌های آموزش پیش از ازدواج (PME) با مشارکت مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برادران و خواهران نموده است.
   جامعه هدف این برنامه طلاب مجرد، ایرانی، شیعه، دارای پرونده پذیرشی فعال و در محدوده سنی برادران 20 الی30 سال و خواهران 17 الی 30 سال است.
   کارگاه‌ها در 5 جلسه 2 ساعته با بیان مباحثی درباره آمادگی‌های ازدواج و ملاک‌های همسرگزینی برگزار می‌گردد، که لازم است فرد در همه جلسات شرکت کند.
   کارگاه‌ها در حال حاضر به شیوه مجازی آنلاین برگزار می‌شود و ظرفیت هر کارگاه 40 نفر است.
   طلاب واجد شرایط می‌توانند با مراجعه به پنل شخصی در سامانه سخای مرکز خدمات - بخش خانواده و امور فرهنگی - کارگاه مشاوره - کارگاه آموزش پیش از ازدواج، کارگاه‌های فعال را مشاهده نموده و ضمن مطالعه ضوابط و شرایط شرکت در کارگاه‌ها، با توجه به زمان برگزاری و اساتید و ظرفیت، ثبت‌نام کنند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.