مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • زندگی دیگران را نابود نکنیم!

   کد: 21524
   ۱۳۹۹/۰۲/۲۲
   زندگی دیگران را نابود نکنیم!


   جوانی از رفیقش پرسید : کجا کار میکنی؟ پیش فلانی، ماهانه چند مگیری؟ ۵۰۰۰. همهش همین؟ ۵۰۰۰؟ چطوری زنده ای تو؟ صاحب کار قدر تو رو نمی دونه، خیلی کمه! یواش یواش از شغلش دلسرد شد و درخواست حقوق بیشتر کرد، صاحب کار هم قبول نکرد و اخراجش کرد، قبلا شغل داشت، اما حالا بیکار است.
   زنی بچهای را به دنیا آورد، زن دیگری گفت : به مناسبت تولد بچهتون، شوهرت برات چی خرید؟ هیچی! مگه میشه؟! یعنی تو براش هیچ ارزشی نداری؟! بمب را انداخت و رفت، ظهر که شوهر به خانه آمد، دید که زنش عصبانی است و.... کار به دعوا کشید و تمام.
   پدری در نهایت خوشبختی است، یکی میرسد و میگوید : پسرت چرا بهت سر نمیزند؟ یعنی آنقدر مشغوله که وقت نمیکنه؟! و با این حرف، صفای قلب پدر را تیره و تار میکند.
   این است، سخن گفتن به زبان شیطان. در طول روز خیلی سؤالها را ممکن است از همدیگر بپرسیم؛
   چرا نخریدی؟
   چرا نداری؟
   یه النگو نداری بندازی دستت؟
   چطور این زندگی را تحمل میکنی؟ یا فلانی را؟
   چطور اجازه میدهی؟
   ممکن است هدفمان صرفا کسب اطلاع باشد، یا از روی کنجکاوی یا فضولی و... اما نمیدانیم چه آتشی به جان شنونده میاندازیم!

   منبع: خانه عالم، ماهنامه فرهنگی اجتماعی، معاونت خانواده و امور فرهنگی مرکز خدمات

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.