مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان گلستان مطرح کرد؛

   اقدامات مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان گلستان در مقابله با کرونا

   کد: 21503
   ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
   مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان گلستان از تداوم فعالیت 400 طلبه جهادی خواهر و برادر در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا در این استان خبر داد.
   اقدامات مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان گلستان در مقابله با کرونا

   حجت الاسلام و المسلمین وردانی در گفتگو با روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه با بیان گزارشی از اقدامات این مرکز در مقابله با شیوع ویروس منحوس کرونا گفت: با توجه به اینکه مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان گلستان به عنوان دبیر ستاد مواجهه با حوادث غیرمترقبه استان شناخته می‌شود، لذا از همان اوایل بروز و شیوع این ویروس بر آن شدیم تا با تشکیل جلسه فوری، پیگیری مسائل و اقدامات مختلف را در دستور کار خود قرار دهیم.
   وی افزود: بر این اساس، این نشست با حضور اکثر مسئولان نهادهای حوزوی استان، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران نماینده ولی فقیه در سازمان هلال‌احمر و دیگر مسئولان استانی تشکیل شد و یکی از نخستین اقدامات، اعلام فراخوان برای سازماندهی طلاب جهادی خواهر و برادر در گروه‌های جهادی بود.
   مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان ادامه داد: این مرکز همانند حادثه سیل سال گذشته در این استان، جزو اولین نهادهایی بود که برای انجام خدمات جهادی و کمک‌رسانی به مردم در برابر ویروس کرونا اعلام آمادگی کرد و با هدایت‌ها و تدابیر حجت الاسلام و المسلمین ربانی، رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور، قرارگاه جهادی پیامبر اعظم (ص) نیز در ستاد مرکز خدمات این استان و دیگر مراکز استانی با حضور کارکنان این مراکز تشکیل شد.
   حجت الاسلام و المسلمین وردانی تصریح کرد: فراهم کردن زمینه برای کاهش حضور طلاب در مرکز خدمات استان و ارائه راهکارهای مناسب برای ارائه خدمات مجازی و همچنین برگزاری جلسات مختلف با مسئولان استانی از جمله استانداری، نمایندگی ولی فقیه، مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران و برادران، دادستانی، فرماندهی سپاه و دفتر امور اهل سنت استان از جمله اقدامات قرارگاه جهادی پیامبر اعظم (ص) در این زمینه بوده است.
   وی اضافه کرد: بخش دیگری از اقدامات انجام شده در قرارگاه، اختصاص بخشی از فعالیت طلاب جهادی برای خدمات‌رسانی در بیمارستان‌ها و همچنین انجام امور شرعی و تجهیز متوفیان بوده، در عین حال که پیگیری روند درمانی طلاب مبتلا به کرونا در کنار ارتباط مستمر با خانواده‌های این عزیزان نیز بخش دیگری از فعالیت‌ها بوده است.
   مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه گلستان همکاری با دیگر گروه‌های جهادی در استان و همچنین بررسی مشکلات گروه‌های جهادی را بخش دیگری از اقدامات قرارگاه در مبارزه با ویروس کرونا دانست و گفت: یکی دیگر از اقدامات، تولید و توزیع بسته‌های بهداشتی شامل دستکش، مایع ضدعفونی کننده و ماسک در بین گروه‌های نیازمند در کنار تولید و توزیع لباس مخصوص بیمارستانی گان بوده است.
   حجت الاسلام و المسلمین وردانی شناسایی و معرفی فروشگاه‌های خرید اینترنتی معتبر در سایت مرکز خدمات استان و کانال پیام‌رسان بله این مرکز را در راستای کاهش تردد طلاب و خانواده‌های آنان دانست و از ضدعفونی کردن منازل بیماران یا متوفیان کرونایی توسط گروه‌های جهادی مرکز خدمات خبر داد.
   وی در پایان گزارش خود اذعان کرد: بخش دیگری از اقدامات اعضای قرارگاه هم به برگزاری جلسات هماهنگی متعدد با مسئولان و مدیران حوزوی استان مانند ائمه جمعه و مدیران حوزه‌ها و مدارس علمیه استان و دیگر مسئولان و همچنین بازدیدهای میدانی از فعالیت طلاب جهادی اختصاص داشته که همه این اقدامات همچنان ادامه دارد و ما ان شاء الله تا شکست این ویروس منحوس در کنار مردم خواهیم بود و خدمت به آنان را افتخار خود می‌دانیم.


   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.