مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • نشست قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس کرونا در مرکز خدمات خراسان رضوی برگزار شد

   کد: 20853
   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
   مشهد/ جلسه هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس کرونا با حضور مسئولین مرکز خدمات و بسیج طلاب خراسان رضوی برگزار شد.
   نشست قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس کرونا در مرکز خدمات خراسان رضوی برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه علمیه خراسان رضوی، جلسه هم‌اندیشی و برنامه‌ریزی قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس کرونا با حضور مسئولین مرکز خدمات و بسیج طلاب خراسان رضوی برگزار شد.
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین حائری مدیرکل مرکز خدمات استان در این جلسه با اشاره به بسیج همگانی برای مبارزه با ویروس کرونا گفت: الحمدلله حوزه‌های علمیه از پیشگامان بسیج همگانی برای پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا بوده و مرکز خدمات از تمام ظرفیت خود در این زمینه استفاده می‌کند.
   وی افزود: قبل از فراگیری ویروس کرونا، کارگاه‌های پیشگیری از این ویروس با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مدارس علمیه استان برگزار شد و 600 نفر از طلاب در این کارگاه‌ها شرکت کردند.
   مدیرکل مرکز خدمات استان بیان کرد: همکاری مرکز خدمات با نهادهای حوزوی برای استفاده از ظرفیت‌های مشترک ادامه دارد و هر نهادی به اندازه ظرفیت خود در این امر مشارکت می‌کند.
   وی خاطرنشان کرد: قرارگاه جهادی حضرت خدیجه (س) مرکز خدمات نیز با مشارکت خانواده طلاب و تغییر کاربری کارگاه‌های خیاطی، روزانه بیش از 5000 عدد ماسک بهداشتی تولید می‌کند.
   حجت‌الاسلام هژبری مدیر مرکز هدایت و پشتیبانی گروه‌های جهادی بسیج استان نیز در این جلسه گفت: 500 نفر از طلاب جهادگر به صورت شبانه‌روزی از ابتدای شیوع ویروس در استان به عضویت قرارگاه جهادی مبارزه با ویروس کرونا در آمده‌اند و در کارگروه‌های مختلف گندزدایی شبانه محیط، ارائه خدمات عمومی در بیمارستان‌ها، جمع‌آوری، توزیع و بسته‌بندی بسته‌های ارزاق و بهداشتی و تولید ماسک فعالیت دارند.
   وی افزود: با توجه به زائری بودن شهر مشهد، اماکن مذهبی و متبرکه و مکان‌های پر رفت‌وآمد به‌صورت مستمر تنظیف می‌شود.
   مدیر مرکز هدایت و پشتیبانی گروه‌های جهادی بسیج استان بیان کرد: چهار کارگاه تولید ماسک با رعایت موازین بهداشتی روزانه به طور میانگین 10 هزار ماسک بهداشتی تولید می‌کنند و این ماسک‌ها در مناطق محروم و نقاط قرمز ابتلا به ویروس توزیع می‌شوند.
   وی خاطرنشان کرد: تاکنون 2700 بسته غذایی و بهداشتی خانوار توسط این قرارگاه در مناطق محروم توزیع شده است که از محل خیرین جذب شده و برگزاری دوره‌های آموزش پایه بهداشت و پیشگیری برای مشاغلی همانند نانوایی‌ها و سوپرمارکت‌ها که با امنیت سلامت غذایی مردم در ارتباط است از دیگر اقدامات این کارگروه جهادی است.
   حمایت از طلاب فعال در گروه‌های جهادی، استفاده از ظرفیت‌های خیرین بنیاد حامیان مکتب الصادق (ع) برای تأمین اقلام غذایی و بهداشتی خانواده‌های نیازمند از دیگر مصوبات این جلسه بود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.