مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان گیلان خبر داد:

   مشارکت بیش از دو هزار نفر از خانواده طلاب گیلان در کارگاه‌های ارتقای فرهنگ سلامت

   کد: 20840
   ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
   رشت/ مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان گیلان از مشارکت بیش از دو هزار و 200 نفر از طلاب این استان و خانواده آنان در کارگاه‌های ارتقای فرهنگ سلامت این مرکز در سال جاری خبر داد.
   مشارکت بیش از دو هزار نفر از خانواده طلاب گیلان در کارگاه‌های ارتقای فرهنگ سلامت

   حجت الاسلام و المسلمین محمد لاکانی در گفتگو با روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان گیلان گفت: معاونت سلامت مرکز خدمات استان با هدف آشنایی طلاب و روحانیون و خانواده آنان با فرهنگ سلامت، اجرای 34 کارگاه را با بهره‌گیری از پزشکان و کارشناسان مجرب در سال جاری در دستور کار خود قرار داد که اجرای این برنامه‌ها با نتایج بسیار خوبی هم همراه بود.

   برنامه‌های سلامت محور به طور ویژه دنبال می‌شود

   وی خاطر نشان کرد: یکی از برنامه‌های دارای اولویت این مرکز، برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های ارتقای فرهنگ سلامت است که برای اجرای این برنامه‌ها، همه توان و ظرفیت‌های موجود ستادی و استانی را به کار گرفته و به کار خواهیم گرفت.
   حجت الاسلام و المسلمین لاکانی افزود: سلامت جسم و روح از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و از این رو این برنامه‌ها در سال آینده نیز پیگیری خواهد شد.
   مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان اضافه کرد: البته در همین راستا، چند اردوی سلامت محور نیز در سال 1398 برنامه‌ریزی و اجرا شد که مهم‌ترین هدف آن، فراگیری بایسته‌های طب اسلامی و طب نوین برای طلاب استان و خانواده‌های آنان بود.

   طرح «تقدم پیشگیری بر درمان» ادامه می‌یابد
   وی در ادامه اهمیت پیشگیری را نیز در برنامه‌های سلامت محور مرکز خدمات حوزه‌های علمیه یادآور شد و گفت: به دنبال این هستیم تا طرح «تقدم پیشگیری بر درمان» را به کل جامعه هدف خود تسری دهیم.
   حجت الاسلام و المسلمین لاکانی همچنین حضور گسترده خانواده طلاب و روحانیون استان در این کارگاه‌ها را از مهم‌ترین برنامه‌های سلامت محور مرکز خدمات توصیف کرد و گفت: تمام تلاش ما در مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان این است که برنامه‌های سلامت محور با تنوع در اجرا و گسترش اطلاع‌رسانی همراه باشد تا بتوانیم به موفقیت‌های چشمگیری در حوزه بهداشت و درمان دست یابیم.
   وی همچنین با تقدیر از همکاری و همراهی معاونت سلامت و امور بیمه‌های این مرکز در اجرای درست این برنامه‌ها یادآور شد: باید اذعان کرد که مجموعه معاونت سلامت مرکز خدمات حوزه‌های علمیه با همه توان و ظرفیت خود به مراکز استانی کمک می‌کند تا برنامه‌های سلامت محور با نظم بیشتری اجرا شود؛ در عین حال که شایسته است تا مدیران ارشد ستادی نیز توجه بیشتری به این مقوله مهم داشته باشند.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.