مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان آذربایجان شرقی خبر داد

   شرکت بیش از 6 هزار نفر در برنامه‌های فرهنگی مرکز خدمات آذربایجان شرقی

   کد: 20787
   ۱۳۹۸/۱۲/۲۱
   تبریز/ مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان آذربایجان شرقی از شرکت بیش از 6 هزار نفر در برنامه‌های فرهنگی این مرکز در سال جاری خبر داد.
   شرکت بیش از 6 هزار نفر در برنامه‌های فرهنگی مرکز خدمات آذربایجان شرقی

   حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالفضل موسوی در گفتگو با روابط عمومی مرکز خدمات آذربایجان شرقی با اعلام این خبر گفت: معاونت امور فرهنگی و معیشت مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان با هدف ترویج و انس بیشتر خانواده طلاب و روحانیون این استان، اقدام به برگزاری دوره‌های عمومی و تخصصی آموزش قرآن کرد که دوره‌های آموزش عمومی قرآنی با چهار برنامه، 171 نفر برنامه و 3559 نفر ساعت و همچنین دوره‌های آموزش تخصصی با دو برنامه، 31 نفر برنامه و 2515 نفر ساعت به سرانجام رسید که تربیت بیش از 30 مربی و معلم تخصصی قرآنی از جمله دستاوردهای این دوره‌ها بود.
   «مشاوره خانواده» را به طور ویژه دنبال می‌کنیم

   وی خاطر نشان کرد: یکی از برنامه‌های دارای اولویت در این مرکز، برگزاری دوره‌ها و نشست‌های تخصصی آموزشی با موضوع مشاوره خانواده است که بحمدالله موفق شدیم در سال جاری، 9 دوره آموزشی را با بیش از 269 نفر برنامه و همچنین 1587 نفر ساعت اجرا کنیم.
   حجت الاسلام و المسلمین موسوی همچنین درباره نشست‌های آموزشی مشاوره‌ای نیز تصریح کرد: در این زمینه نیز 17 نشست تخصصی در قالب 1628 نفر برنامه و 2440 نفر ساعت، در موضوعات مختلف مهارت‌های زندگی و با حضور استادان مجرب و متعهد در این مرکز برنامه‌ریزی و اجرا شد.
   مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان آذربایجان شرقی در عین حال اضافه کرد: در سال جاری بیش از 300 خانواده از طلاب و روحانیون استان در قالب بیش از 500 جلسه در موضوعات مشاوره فردی و خانوادگی به این مرکز مراجعه داشتند و البته امیدواریم که در سال جدید و با توجه به استقبال خانواده‌ها از برنامه‌های مشاوره‌ای، بتوانیم این خدمت رسانی را گسترش دهیم.
   طرح تابستانی «نشاط و تعالی» ادامه می‌یابد

   وی برگزاری اولین طرح تابستانی «نشاط و تعالی» را در سال جاری، یکی دیگر از برنامه‌های اجرا شده این مرکز خواند و افزود: این طرح با هدف غنی سازی اوقات فراغت فرزندان و همسران طلاب در تابستان سال 1398 و با حضور بیش از 60 خانواده برگزار شد که البته با توجه به برگزاری این برنامه از محل جذب ظرفیت‌ها و حمایت ستادی، این امکان وجود دارد که در سال آینده خدمت‌رسانی بیشتری در این زمینه محقق شود.
   توسعه «ورزش همگانی» در خانواده طلاب در دستور کار است

   حجت الاسلام و المسلمین موسوی همچنین به برنامه‌های ورزشی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه آذربایجان شرقی نیز اشاره و عنوان کرد: مهم‌ترین رویکرد این مرکز در این موضوع، ترویج برنامه‌های ورزش همگانی و امور آموزشی ورزش است و از این رو در طول سال جاری، 15 دوره آموزشی ورزشی مانند شنای مقدماتی، تکمیلی و پیشرفته و همچنین فوتسال و والیبال برای بیش از 200 نفر از فرزندان و همسران طلاب برگزار شد.
   وی مهم‌ترین محدودیت این مرکز را در برنامه‌ریزی امور ورزشی، کمبود بودجه عنوان کرد و گفت: تردیدی نیست که در صورت تأمین بودجه بیشتر، امکان خدمت‌رسانی بیش از این هم برای خانواده طلاب و روحانیون استان به‌ویژه با توجه به استقبال زیاد از این برنامه‌ها وجود دارد.
   طلاب و روحانیون، «هر خانواده، یک مهارت»

   حجت الاسلام و المسلمین موسوی در ادامه یکی دیگر از رئوس برنامه‌های فرهنگی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان آذربایجان شرقی را توجه به توانمندسازی و آموزش‌های مهارتی خانواده طلاب و روحانیون دانست و تأکید کرد: شعار ویژه ما، «هر خانواده، یک مهارت» است و بر این اساس و در سال 1398، بیش از 300 نفر در قالب کلاس‌ها و طرح‌های توانمندسازی در رشته‌هایی مانند خیاطی، نمد دوزی، چرم‌دوزی، زنبورداری، پرورش قارچ و زعفران، پرورش بوقلمون و همچنین برخی دوره‌های دیگر مانند دوره‌های تربیت مُدرّس خانواده و یا دوره تربیت مربی مهد کودک شرکت داشتند.
   وی اضافه کرد: استفاده از مجتمع‌های ورزشی، هنری و تفریحی مانند استخر، سینما و شهربازی، بخش دیگری از برنامه‌های فرهنگی ما در سال جاری بوده است که در این موضوع نیز بیش از 21360 نفر ساعت برنامه انجام شده است.
   مدیرکل مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان آذربایجان شرقی در پایان گزارش خود هم ضمن تشکر از پشتیبانی ستادی انجام گرفته برای تحقق این برنامه‌ها، خواستار توجه بیشتر مسئولان ارشد مرکز خدمات حوزه‌های علمیه به این استان شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.