مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات حوزه‌های علمیه مطرح کرد؛

   گزارشی از اقدامات مرکز خدمات برای مقابله با ویروس کرونا

   کد: 20679
   ۱۳۹۸/۱۲/۱۰
   معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات حوزه‌های علمیه به تشریح اقدامات این مرکز در مقابله با ویروس کرونا پرداخت.
   گزارشی از اقدامات مرکز خدمات برای مقابله با ویروس کرونا

   دکتر مجید حدادی منش در گفتگو با روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه با اشاره به اقدامات این مرکز در راستای شعار "#ما_کرونا_را_شکست_می‌دهیم " گفت: پس از شیوع ویروس کرونا در کشور چین، مرکز خدمات اقدامات خود را برای آگاه سازی جامعه هدف خود از این ویروس و بیماری ناشی از آن آغاز کرد و این آموزش‌ها همچنان ادامه دارد.
   وی ادامه داد: انتخاب محتواهای آموزشی از منابع معتبر همچون WHO و سایت وزارت بهداشت و اطلاع‌رسانی آن به طلاب و روحانیون محترم، کارکنان مراکز حوزوی و خانواده‌های ایشان از طرق مختلف مانند سایت مرکز خدمات حوزه‌های علمیهwww.csis.ir به ویژه در صفحه مجله سلامت و مکاتبات اداری با کارکنان از جمله برنامه‌های آموزش محور مرکز خدمات بوده‌اند.
   معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات افزود: پس از شیوع این ویروس در کشور، کمیته حوادث غیر مترقبه به منظور بررسی راهکارهای کاهش آسیب‌های احتمالی این ویروس در مرکز خدمات تشکیل شد و مصوبات آن به ستاد مرکز خدمات و مراکز استانی ابلاغ شد.
   وی بیان کرد: بنا بر پیشنهاد رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، با مدیریت‌های حوزه‌های علمیه برادران و خواهران، جامعه المصطفی العالمیه، جامعه الزهرا و دفتر تبلیغات اسلامی مکاتباتی انجام شد تا با هماهنگی این مراکز ستادی مرتبط با این موضوع به منظور هم‌افزایی و هماهنگی با یکدیگر و حذف موازی کاری‌های احتمالی تشکیل شود.
   دکتر حدادی منش تصریح کرد: همچنین به دستور رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کلیه برنامه‌های تجمعی این مرکز در سراسر کشور اعم از همایش‌ها، اردوها، کارگاه‌های آموزشی و ... لغو شد و تمامی برنامه‌های اردویی و امور پذیرش در مجتمع‌های فرهنگی تحت پوشش مرکز خدمات به زمان دیگری موکول شد.
   وی ادامه داد: مرکز مشاوره تلفنی سلامت مرکز خدمات در طول سال پاسخگوی سؤالات جامعه هدف مرکز خدمات است و در این ایام پاسخگویی به سؤالات درباره کرونا است. همچنین شماره تلفن‌های اعلامی از وزارت بهداشت در سایت و پیام‌رسان‌های مرکز خدمات اطلاع‌رسانی شده تا طلاب و روحانیون و خانواده آنان در صورت هرگونه سؤال درباره این ویروس با این شماره‌ها تماس بگیرند.
   معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات گفت: یکی از مراجعات مکرر به مراکز خدمات در سراسر کشور بحث تحویل اسناد درمانی مربوط به بیمه مازاد درمان است و با توجه به مسئله شیوع این ویروس و تأکید مسئولان بهداشتی کشور به عدم تجمع، به جامعه هدف مرکز اطلاع‌رسانی شده تا در موارد غیر ضروری برای تحویل این مدارک به مرکز خدمات مراجعه نکنند و تأکید شد که مدت‌زمان دوره مذکور به مهلت ارائه اسناد درمانی، اضافه خواهد شد.
   وی بیان کرد: هم‌راستا با مکاتبه رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه با وزیر بهداشت مبنی بر اعلام آمادگی جهت همکاری در خصوص کاهش مشکلات ناشی از این بیماری، مراکز استانی مرکز خدمات در سطح کشور با دانشگاه‌های علوم پزشکی استان خود مکاتباتی را داشته‌اند و آمادگی خود را برای همکاری با این دانشگاه‌ها در حد توان عملیاتی خود اعلام کرده‌اند.
   دکتر حدادی منش در پایان با قدردانی از نیروهای خدوم و گرانقدر عرصه سلامت در سراسر کشور که همواره به ویژه در این ایام با ایثار و از خودگذشتگی در زمینه سلامت آحاد جامعه جانفشانی می‌کنند، آمادگی مرکز خدمات را برای همکاری با وزارت بهداشت اعلام کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.