مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • همایش تجلیل از روحانیان معمر استان یزد با عنوان «هادیان نور» برگزار شد

   کد: 16055
   ۱۳۹۷/۱۰/۱۳
   یزد/ همایش تجلیل از روحانیان معمر استان یزد با عنوان «هادیان نور» به همت مرکز خدمات حوزه‌های علمیه برگزار شد
   همایش تجلیل از روحانیان معمر استان یزد با عنوان «هادیان نور» برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان یزد، همایش تجلیل از روحانیان معمر استان یزد با عنوان «هادیان نور» به همت مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در سالن همایش‌های غدیر یزد برگزار شد.

   خدمات روحانیت به جامعه معرفی شود/ روحانیان در زندگی سختی‌های زیادی دارند
   حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدرضا مدرسی یزدی، عضو فقهای شورای نگهبان، با اشاره به اینکه کسانی که محاسنی در اسلام سفید کردند باید تجلیل شوند، اظهار داشت: برکات و رحمتی که برای ما نازل می‌شود به واسطه افراد مسن و طفلان معصوم است.
   امام جمعه موقت یزد با بیان اینکه اثربخشی افراد مسن و با تجربه از لحاظ معنوی در یک جامعه بسیار زیاد است، گفت: باید جوانان از تجارب کهن‌سالان بهره‌مند شوند و نباید به راحتی از این تجارب گذشت زیرا با سختی‌های بسیار به دست آمده و می‌توان از آنها به خوبی استفاده کرد.
   وی با اشاره به اینکه اهل علم نباید خدمات خود به جامعه را کنار بگذارند، خاطرنشان کرد: اهل علم حتی نباید در کوچک‌ترین کاری هم که انجام می‌دادند، در سنین بالاتر از آن دست بکشند.
   حجت الاسلام والمسلمین مدرسی یزدی با تأکید بر لزوم معرفی خدمات روحانیت به جامعه، اضافه کرد: اگر روزی اهل علم از آنچه برای مردم بیان می‌کردند دست بردارند نه تنها جامعه از این مطالب محروم می‌شوند، بلکه خود شخص نیز ضرر می‌کند و این آموخته‌های ارزشمندی که سال برای به دست آوردن آن تلاش کردند را به مرور فراموش می‌کنند.
   عضو فقهای شورای نگهبان به نقش تأثیرگذار خانواده روحانیان و علما اشاره کرد و گفت: خانواده‌های علما و روحانیان با توجه به اینکه عموماً از درآمد بالایی برخوردار نیستند، با سختی‌های بسیاری روبه رو هستند و باید بدانند که آنها نیز در ثواب‌های همسرانشان شریک هستند.

   نام علمای یزد در تاریخ ایران ماندگار است

   حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان، عضو هیئت مدیره مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در این همایش در سخنانی گفت: امروزه بسیاری از مردم دنبال یک زندگی ایده‌آل هستند که در این راستا با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند.
   وی اظهار کرد: بیشتر مردم دغدغه‌هایی دارند که به سمت و سوی مسائل مادی می‌روند، ولی گروه اندکی نیز هستند که محبت خدا، انس با خدا، دغدغه دین و معارف و ... را دارند.
   عضو هیئت مدیره مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور تصریح کرد: روحانیان و علما کسانی هستند که دغدغه اسلام و دین داشته‌اند و نقش انسان‌های بزرگ را در طول تاریخ بشریت ایفا می‌کردند.
   حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان در ادامه با بیان اینکه یزد یک استان استثنایی در سطح کشور است ، افزود: علما و روحانیانی که در این استان بودند، چه قبل و چه بعد از انقلاب خدمات ارزنده ای را برای جمهوری اسلامی انجام دادند که نامشان همیشه در تاریخ ایران اسلامی ماندگار خواهد بود.
   وی به نقش تربیتی علمای استان یزد اشاره کرد و افزود: قبل از انقلاب و با وجود تنگناهای بسیاری که وجود داشته، برخی از علمای این استان با حضور خود در حوزه‌های علمیه استان‌های دیگر به تربیت طلاب مشغول می‌شدند که نشان از زهد و تقوای این عزیزان بوده است.

   رسالت مرکز خدمات پشتیبانی از مأموریت‌های حوزه و روحانیت است
   مجید حدادی منش، معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کشور، با اشاره به اینکه استان یزد استان عالم خیز و پربرکتی است، گفت: روحانیون استان یزد، بر حوزه و انقلاب اسلامی حق بزرگی دارند و این عزیزان برای انقلاب خدمات بزرگی انجام دادند.
   وی اضافه کرد: به لطف الهی در شکوفایی و شکل‌گیری این انقلاب روحانیان در اول صف بودند، ولی در خدماتی که از این انقلاب گرفتند در آخر صف هستند.
   معاون سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات رسالت مرکز خدمات حوزه‌های علمیه را پشتیبانی از مأموریت‌های حوزه و روحانیت برشمرد و گفت: مرکز خدمات حوزه در موضوعات بسیاری سعی کرده که خدمات ارزنده‌ای را به روحانیان و طلاب عرضه کند و در این خصوص در زمینه‌های مسکن، معیشت، امور بیمه و ... کارهای شایسته‌ای را انجام داده که در تلاش هستیم بازهم بتوانیم خدمت‌گزار خوبی برای روحانیون و طلاب باشیم.

   معمرین حوزه یزد به مشهد مقدس اعزام می‌شوند

   حجت الاسلام روح الله گل محمدی با اشاره به برنامه‌های مرکز خدمات حوزه استان، اظهار داشت: این مرکز در راستای خدمت به روحانیان و طلاب تلاش می‌کند.
   وی افزود: اعزام معمرین استان به مشهد مقدس یکی از برنامه‌هایی است که با همکاری معاونت سلامت و امور بیمه‌های مرکز خدمات حوزه‌های علمیه در نظر گرفته شده است.
   مدیر مرکز خدمات حوزه علمیه استان یزد خاطرنشان کرد: امیدواریم که با همکاری و همراهی روحانیان بتوانیم هر چه سریع‌تر این عزیزان را به سفر معنوی مشهد مقدس اعزام کنیم و این را بتوانیم به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.