مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • کارگاه آموزشی مهارتی سواد رسانه در پردیسان برگزار شد

   کد: 15971
   ۱۳۹۷/۱۰/۰۹
   قم/ دومین کارگاه آموزشی مهارتی سواد رسانه‌ای مرکز خدمات استان قم در سال 97، ویژه فرزندان ممتاز پسر طلاب و روحانیان پردیسان برگزار شد.
   کارگاه آموزشی مهارتی سواد رسانه در پردیسان برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه علمیه استان قم، دومین کارگاه آموزشی مهارتی سواد رسانه‌ای ویژه فرزندان ممتاز طلاب و روحانیان پردیسان (مقطع متوسطه پسران)، به اهتمام معاونت خدمات فرهنگی مرکز خدمات استان در نمایندگی پردیسان برگزار شد.
   در این کارگاه که در دو جلسه و با موضوع‌های «فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی»، «بررسی هرم سواد رسانه‌ای» و «آسیب‌شناسی بازی‌های رایانه‌ای» برگزار شد، 80 نفر حضور داشتند.
   حجت الاسلام فروهر کارشناس سواد رسانه و مهندس ضابط مدیر موسسه خواجه نصیرالدین طوسی، استادان این دوره آموزشی بودند.
   حجت الاسلام فروهر با اشاره به فرصت‌های تکنولوژی و فضای مجازی، گفت: پیشرفت‌های تکنولوژی و فضای مجازی، بستر مناسبی برای کسب درآمد است.
   وی به لزوم استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی تأکید کرد و افزود: رشد استفاده از پیام‌رسان‌های خارجی و فیلترشکن‌ها در چند سال اخیر، باعث مصرف بیش از اندازه ترافیک اینترنت و صرف هزینه‌های ملی شده است.
   مهندس ضابط با اشاره به بخش‌های هرم سواد رسانه، تصریح کرد: سواد دیجیتال و سواد، رفتار، تولید و جریان سازی رسانه‌ای مراحل پیشرفت مهارتی هر فرد در عرصه سواد رسانه‌ای است.
   وی با اشاره به وجود نشانه‌های جنگ نرم در بازی‌های رایانه‌ای غربی، گفت: نام‌گذاری شخصیت‌های منفی بازی‌های رایانه‌ای با نام شخصیت‌های نظام جمهوری اسلامی ایران، نمونه‌ای از جنگ نرم دشمنان ایران اسلامی است.
   گفتنی است، کتاب «بالانشین؛ مدیریت رسانه در خانواده» در پایان این کارگاه به شرکت¬کنندگان اهدا شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.