مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • کارگاه کمک آموزشی «تفکر و سواد رسانه» در قم برگزار شد

   کد: 15788
   ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
   قم/ نخستین کارگاه کمک آموزشی «تفکر و سواد رسانه» ویژه فرزندان ممتاز پسر طلاب و روحانیان استان قم برگزار شد.
   کارگاه کمک آموزشی «تفکر و سواد رسانه» در قم برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه علمیه استان قم، نخستین کارگاه کمک آموزشی «تفکر و سواد رسانه» ویژه فرزندان ممتاز طلاب و روحانیان استان قم (پسران مقطع متوسطه)، به اهتمام معاونت خدمات فرهنگی مرکز خدمات استان در سالن جلسات مرکز خدمات برگزار شد.
   در این کارگاه که در دو جلسه و با موضوع‌های «فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی»، «رژیم مصرف رسانه» و «امنیت و حریم خصوصی در فضای مجازی» برگزار شد، 40 نفر حضور داشتند.
   آقای خوش منظر کارشناس سواد رسانه موسسه خواجه نصیرالدین طوسی، در این دوره آموزشی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها به صورت علمی در ضمیر ناخودآگاه ما تأثیر دارند و همین مسئله باعث می‌شود مردم نسبت به آن تغییر رفتار دهند.
   وی با اشاره به فرصت‌های فضای مجازی گفت: مدیریت صحیح کانال‌ها در پیام‌رسان‌های داخلی می‌تواند منبعی برای کسب درآمد باشد.
   استاد کارگاه تفکر و سواد رسانه‌ای با بیان تهدیدهای فضای مجازی، اظهار داشت: رسانه‌ها به شدت در ترویج و القای مباحث ضد اخلاقی تأثیرگذارند.
   وی توجه به حفظ حریم خصوصی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی را ضروری خواند و افزود: پیشرفت تکنولوژی در زمینه پردازش صوت، تصویر و متن، شرایط حفظ حریم خصوصی را دشوار کرده است.
   گفتنی است، این دوره کمک آموزشی با ابداع معاونت خدمات فرهنگی مرکز خدمات قم و با هدف کمک به آموزش کتاب تفکر و سواد رسانه‌ای مقطع دهم و یازدهم تحصیلی برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.