مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • کارگاه آموزشی سواد رسانه در قم برگزار شد

   کد: 15536
   ۱۳۹۷/۰۹/۱۰
   قم/ نخستین کارگاه آموزشی مهارتی سواد رسانه‌ای مرکز خدمات استان قم در سال 97، ویژه فرزندان نخبه علمی طلاب و روحانیان استان برگزار شد.
   کارگاه آموزشی سواد رسانه در قم برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه علمیه استان قم، نخستین کارگاه آموزشی مهارتی سواد رسانه‌ای ویژه فرزندان نخبه و ممتاز علمی طلاب و روحانیان به اهتمام معاونت خدمات فرهنگی مرکز خدمات استان در دانشکده اصول‌الدین برگزار شد.
   در این کارگاه که در چهار جلسه و با موضوع‌های «فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی»، «بررسی هرم سواد رسانه‌ای» و «امنیت در فضای مجازی» برگزار شد، 50 نفر حضور داشتند.
   حجت الاسلام فروهر کارشناس سواد رسانه و مهندس ضابط مدیر موسسه فرهنگی هنری خواجه نصیرالدین طوسی، استاد این دوره‌های آموزشی بودند.
   مهندس ضابط با اشاره به اهمیت آموزش سواد رسانه‌ای در سطح جامعه تصریح کرد: سواد دیجیتال و سواد، رفتار، تولید و جریان سازی رسانه‌ای معرف الگوی آموزشی و مهارتی هر فرد در عرصه سواد رسانه‌ای است.
   وی افزود: فرد پس از توانایی استفاده از ابزارهای دیجیتال، وارد مرحله تحلیل پیام‌ها می‌شود که این همان سواد رسانه‌ای است.
   کارشناس سواد رسانه رفتار صحیح رسانه‌ای را نتیجه توانایی تحلیل پیام‌ها دانست و افزود: فرد پس از تحلیل صحیح پیام‌های رسانه‌ای می‌تواند در مورد رژیم مصرف رسانه‌ای خود تصمیم درستی بگیرد.
   گفتنی است، کتاب «بالانشین؛ مدیریت رسانه در خانواده» در پایان این کارگاه به شرکت‌کنندگان اهدا شد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.