مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • با موضوع «شاد زیستن و غلبه بر افسردگی»
   کارگاه آموزشی ارتقای سلامت در مدرسه علمیه صاحب‌الزمان (عج) لنگرود برگزار شد
   کد: 14487
   ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
   رشت/ کارگاه آموزشی ارتقای بهداشت و سلامت با موضوع «شاد زیستن و غلبه بر افسردگی» در مدرسه علمیه صاحب‌الزمان (عج) لنگرود برگزار شد.
   کارگاه آموزشی ارتقای سلامت در مدرسه علمیه صاحب‌الزمان (عج) لنگرود برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان گیلان، کارگاه آموزشی ارتقای بهداشت و سلامت با موضوع راه‌های شاد زیستن و غلبه بر افسردگی، با هدف افزایش سطح آگاهی، نگرش و عملکرد فراگیران در زمینه بهداشت و سلامت در مدرسه علمیه صاحب‌الزمان(عج) لنگرود برگزار شد.
   دکتر مهران نژادهاشم کارشناس روانشناسی در این کارگاه گفت: طبیعت گردی هم باعث از بین بردن اختلال های روانی می شود و هم اعتماد به نفس را بالا برده و از افسردگی جلوگیری می کند. زندگی اجتماعی جدید باعث ایجاد بسیاری از استرس ها می‌شود که برای انسان مضر هستند.
   وی با بیان اینکه یکی از راه‌های جلوگیری از استرس، طبیعت ‌گردی است افزود: برای جلوگیری از افکار منفی بهترین راه طبیعت گردی است و انسان‌ها در این باره باید آموزش ببیند.
   این کارشناس روانشناسی گفت: تصویرسازی های مثبت در ذهن، نفس عمیق کشیدن، دیدن رنگ‌های شاد و طبیعت‌گردی باعث افزایش تیروئید و در نتیجه کم شدن افسردگی و تعادل بدن می شود.
   وی با اشاره به اینکه حضور در طبیعت به حافظه کمک کرده و در پوست تأثیر مثبت دارد، تصریح کرد: فشارخون اختلال بسیاری در ذهن ایجاد می‌کند و حضور در طبیعت باعث می‌شود فشار خون کنترل شود. سلامت جسم و روان رابطه متقابلی دارند و بر یکدیگر تأثیر می‌گذارند.
   دکتر نژادهاشم با بیان اینکه دو روش برای جلوگیری از استرس وجود دارد، گفت: روش‌های مسئله مدار و هیجان مدار دو روش جلوگیری از استرس هستند و خواندن قرآن، توسل، دعا و ورزش از جمله روش‌های هیجان مدار هستند.
   وی افزود: در روش مسئله مدار باید به زندگی معنا بدهیم، یک هدف را برای خود مشخص کرده و از این حالت حیرانی بیرون بیاییم.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.