مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • با همکاری دانشگاه علوم پزشکی
   اولین اردوی خانوادگی سلامت در استان کردستان برگزار شد
   کد: 13636
   ۱۳۹۷/۰۲/۲۴
   سنندج/ اولین اردوی خانوادگی سلامت ویژه طلا ، روحانیان و خانواده‌های محترم ایشان با مشارکت شبکه بهداشت شهرستان سنندج در دامنه کوه آبیدر برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان کردستان، اولین اردوی خانوادگی سلامت ویژه طلاب، روحانیان و خانواده محترم آنان با مشارکت بیش از 50 نفر از حوزویان شهرستان سنندج برگزار شد.
   در ابتدای این اردو که در محل مهمانسرای اداره کل منابع طبیعی استان در دامنه کوه آبیدر سنندج برگزار شد، شهسواری معاون سلامت و امور بیمه‌های استان با تشریح برنامه‌های اردو، ارتقای سلامت جسم و به‌ویژه سلامت روان را هدف اصلی این خدمت جدید معاونت سلامت عنوان کرد.
   در ادامه، حجت الاسلام و المسلمین حسینی فر مدیر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین گفت: در این اردوی یک‌روزه جدای از بحث تفریح و سیاحت، ارائه آموزش‌های لازم در زمینه بهداشت و سلامت در دستور کار قرار دارد.
   وی در ادامه با بیان اینکه برگزاری چنین اردوهایی ثمرات و فواید بسیاری برای شرکت‌کنندگان خواهد داشت، گفت: در چنین برنامه‌هایی ما شاهد فواید بسیاری هم از دیدگاه دین و هم از دیدگاه علم خواهیم بود.
   وی گفت: تجدید دیدار مؤمنین با هم و حضور در طبیعت و دیدن سبزی و نشاط موجود در طبیعت دو نکته مورد تأکید دین است که در چنین برنامه‌ای به‌خوبی محقق می‌گردد، ضمن اینکه از علم و دانش اساتید دانشگاه علوم پزشکی نیز حداکثر بهره را خواهیم برد.
   پس از سخنان مدیر استان، دو کارگاه آموزش بهداشت و ارتقای سلامت با موضوع‌های اصول خودمراقبتی و راه‌های شادزیستن و خوشبختی با تدریس کارشناسان مجرب شبکه بهداشت شهرستان سنندج برگزار شد.
   خانم فتحی یونسی معاون آموزش شبکه بهداشت شهرستان سنندج در کارگاه اصول خودمراقبتی گفت: بیشتر انسان‌ها بخش عمده جوانی خود را در سلامت کامل سپری می‌کنند اما همه ما گهگاه به بیماری‌های خفیف و گذرا مبتلا می‌شویم؛ گاهی از بیماری‌های حاد رنج می‌بریم و گاهی در دوران میان‌سالی و سالمندی، با بیماری‌های مزمن دست و پنجه نرم می‌کنیم.
   وی افزود: خود مراقبتی در تمام طیف سلامت و بیماری معنی پیدا می‌کند و مراقبت‌های بهداشتی در طیفی قرار می‌گیرند که دامنه‌اش از خود مراقبتی 100 درصد (مثل مسواک زدن منظم روزانه) تا مراقبت حرفه‌ای 100 درصد (مثل جراحی اعصاب) متغیر است.
   سپس آقای صلاحیان کارشناس روانشناسی شبکه بهداشت در قسمتی از سخنان خود گفت: تحقیق انجام شده در مورد 1300 نفر نشان می‌دهد کسانی که دوستان نزدیک و صمیمی بیشتری دارند، نسبت به آنهایی که فقط یک یا دو دوست صمیمی دارند، فشار خون، چربی و قند خون و هورمون اضطرابشان کم‌تر است. به‌طورکلی زنان بیش از مردان از روابط دوستانه خود با خانواده و همسرشان لذت می‌برند.
   وی همچنین گفت: بسیاری از بررسی‌ها این نکته را خاطرنشان می‌کند، افرادی که احساس تنهایی و اضطراب دارند و گوشه‌گیری می‌کنند، 3 تا 5 برابر بیشتر از کسانی که به دیگران محبت می‌کنند، (با دیگران صمیمی هستند و به‌خوبی ارتباط برقرار می‌کنند)، بیمار می‌شوند و زودتر مرگ به سراغشان می‌آید.
   توزیع جزوات آموزشی با موضوع‌های خودمراقبتی و تغذیه، برگزاری مسابقه و اهدای جوایز، برگزاری مسابقه دارت، پذیرایی میان وعده، اقامه نماز جماعت و صرف نهار از دیگر برنامه‌های این اردو بود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.