مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • کارگاه آموزشی ارتقای سلامت در مدرسه علمیه حضرت ولیعصر تهران برگزار شد
   کد: 13559
   ۱۳۹۷/۰۲/۱۶
   تهران/ کارگاه آموزشی ارتقای سلامت با موضوع استرس و عوامل آن در مدرسه علمیه خواهران حضرت ولیعصر (عج) تهران برگزار شد.
   کارگاه آموزشی ارتقای سلامت در مدرسه علمیه حضرت ولیعصر تهران برگزار شد

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان تهران، کارگاه آموزشی ارتقای سلامت با موضوع استرس و عوامل آن در مدرسه علمیه خواهران حضرت ولیعصر (عج) تهران برگزار شد.
   در ابتدای این کارگاه آموزشی خانم صالحی کارشناس ارشد روانشناسی از عوامل استرس و راه‌های پیشگیری آن مباحثی را برای طلاب این حوزه علمیه ارائه و بیان کرد: والدین به دلیل کمال‌گرا بودن و برخی نیز به دلیل عدم آگاهی از مهارت‌های ارتباط مؤثر، اضطراب و استرس را به خانواده خود و فرزندان منتقل می‌سازند.
   وی افزود: یکی دیگر از عوامل استرس در فرزندان و خانواده، داشتن ظن و گمان است و باید طبق آیه شریفه 12 سوره مبارکه حجرات که خداوند می‌فرماید " اجتنبوا کثیرا من الظن ..." باید از ظن و گمان دوری جست.
   مشاور روانشناسی و استاد این کارگاه همچنین به تعریف استرس پرداخت و آن را این‌گونه تعریف کرد: وقتی وارد شرایط جدیدی می‌شویم به خاطر سازگاری با آن شرایط دچار حالات و هیجاناتی می‌شویم که به آن استرس می‌گویند.
   همچنین وی مهارت‌های دوری از استرس و نگرانی و همچنین تعامل با همسر در خانواده را نیز برای طلاب خواهر این مدرسه علمیه بیان کرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.