مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید        مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛
 
   
 

  • با موضوع بیماری‌های تنفسی
   کارگاه آموزشی ارتقای فرهنگ بهداشت و سلامت در بجنورد برگزار شد
   کد: 13289
   ۱۳۹۶/۱۲/۲۸
   بجنورد/ کارگاه آموزشی ارتقای فرهنگ بهداشت و سلامت با موضوع بیماری‌های تنفسی در مدرسه علمیه امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) بجنورد برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان خراسان شمالی، کارگاه آموزشی بهداشت و سلامت با موضوع بیماری‌های تنفسی در مدرسه علمیه امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) شهرستان بجنورد برگزار شد.
   این کارگاه‌ها به همت مرکز خدمات و با توجه به تفاهم‌نامه این مرکز و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان برگزار می‌شود.
   آقای رضا فاضلی کارشناس مسئول حوزه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی درباره بیماری آنفلوآنزا و سل مطالبی را مطرح کرد و گفت: آنفلوآنزا یک بیماری است که توسط ویروس‌هایی به همین نام ایجاد می‌شود و سرفه، گلودرد و تب ممکن از است علائم آن باشد.
   وی بیان کرد: ممکن است آب ریزش بینی، خستگی، بدن درد، یا علائم ناخوشی دیگر در بیمار مبتلا به آنفلوآنزا ظاهر شود و مردم از هر رده سنی، از کودکان و بزرگ‌سالان گرفته تا سالمندان، ممکن است آنفلوانزا بگیرند.
   آقای فاضلی در خصوص چگونگی شیوع بیماری آنفلوانزا و شدت بیماری در افراد و نحوه اطلاع از بیماری نیز نکاتی را بیان کرد و در ادامه در خصوص بیماری سل گفت: بیماری سل یک بیماری عفونی واگیردار است که از سال‌های دور وجود داشته و افراد بسیار مشهوری نیز در دنیا به این بیماری مبتلا شده‌اند.
   وی گفت: این بیماری از قدیم در کشور ما شناخته شده بود. در گذشته به اشتباه تصور می‌کردند که نفرین کسی و یا شدت غم و غصه علت اصلی ابتلا به بیماری سل است.
   کارشناس مسئول حوزه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی در پایان ضمن بیان راه‌های انتقال و پیشگیری از بیماری سل، به سؤالات طلاب در خصوص بیماری آنفلوانزا و سل پاسخ داد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.