مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • کارگاه آموزشی ارتقای سلامت در مدرسه علمیه الزهرا(س) کاشان برگزار شد
   کد: 13226
   ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
   کاشان / کارگاه آموزشی ارتقای فرهنگ سلامت ویژه طلاب خواهر مدرسه علمیه الزهرا(س) کاشان با موضوع بهداشت دهان و دندان برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه کاشان، خانم دکتر عرب، از متخصصین دندانپزشکی کاشان در این کارگاه با بیان اهمیت بهداشت دهان و دندان گفت: بهداشت خوب به معنای مراقبت کامل از دندان‌ها و آگاهی از روش صحیح مسواک زدن، استفاده از خمیر دندان و نخ دندان مناسب و استفاده از دهان‌شویه است.
   وی با اشاره به اینکه پوسیدگی در سه‌نقطه ایجاد می‌شود، افزود: سطح جونده در آسیاهای بزرگ و کوچک که دارای شیارهای باریک و عمیق است به علت عدم ورود موهای مسواک خیلی زود دچار پوسیدگی و خرابی شده و لای دندان‌ها نیز به علت آنکه به وسیله مسواک قابل تمیز نیست و محل اتصال لثه با دندان است با مسواک زدن اشتباه بسیار حساس شده و دچار خرابی و پوسیدگی می‌شود.
   دکتر عرب تنفس دهانی را یکی از علل مهم در پوسیدگی دندان دانست و گفت: به تمام خانواده‌ها توصیه می‌شود که حتماً به وضعیت تنفس دهانی بچه‌ها توجه کنند؛ درصورتی‌که فرزند به راحتی نمی‌تواند از بینی تنفس کند و یا شب‌ها خروپف می‌کند حتماً به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کند زیرا به طور ثانویه دچار پوسیدگی و مشکلات ارتودنسی می‌شود.
   وی با بیان اینکه عامل اصلی پوسیدگی پلاک دندانی است افزود: مقاوم سازی دندان، کاهش ایجاد زمینه مناسب برای پلاک دندانی، از بین بردن پلاک دندانی و معاینات مرتب و مکرر از عوامل جلوگیری کننده پوسیدگی دندان است.
   مسواک زدن به موقع، کشیدن نخ دندان به شیوه صحیح، استفاده از دهان‌شویه، قرقره کردن سرکه سیب، استفاده از خوراکی‌های پاک کننده و خوردن شیر به صورت روزانه از عوامل سالم نگه داشتن دهان و دندان است.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.