مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • توسط مدیر مرکز خدمات استان تهران صورت گرفت

   عیادت از حجت الاسلام والمسلمین اکبر حمید زاده از مبارزان انقلاب اسلامی

   کد: 12587
   ۱۳۹۶/۱۰/۲۰
   تعداد بازدید: 74
   تهران/ مدیر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان تهران از حجت الاسلام والمسلمین اکبر حمید زاده از مبارزان زمان انقلاب و یاران شهید مطهری عیادت کرد.
   عیادت از حجت الاسلام والمسلمین اکبر حمید زاده از مبارزان انقلاب اسلامی

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان تهران، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم اکبری مدیر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان از حجت الاسلام والمسلمین اکبر حمید زاده از معمرین معنون استان عیادت کرد.
   در این دیدار، مدیر مرکز خدمات استان ، عافیت و سلامت کامل را برای این روحانی مبارز و از تأثیرگذاران در انقلاب از خداوند متعال خواستار شد.
   وی بیان کرد: دیدار با روحانیون معمر که عمر شریف خود را در خدمت گذاری به اسلام و انقلاب سپری کرده‌اند از توصیه‌های مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) و از تأکیدات رئیس مرکز خدمات است و ما وظیفه خود می‌دانیم به‌عنوان نهادی خدمت گذار، از سال‌ها تلاش تبلیغی این عزیزان قدردانی کنیم.
   مدیر مرکز خدمات استان ضمن بررسی روند معالجات ایشان، توضیحات لازم را جهت استفاده از خدمات مرکز ارائه کرد.

   شایان ذکر است، حجت الاسلام و المسلمین اکبر حمید زاده از فعالان و مبارزان انقلابی است که با شهیدان مطهری و بهشتی رابطه نزدیکی داشته و در پانزده خرداد سال پنجاه به دلیل سخنرانی‌ها و جلسات درسی دستگیر شد.
   وی پس از دو ماه بازداشت توسط ساواک قم برای سربازی به کازرون اعزام و سپس از آنجا به تایباد تبعید شد.
   در مراسم بازگشت امام خمینی(ره) به ایران در سال 1357، به عنوان عضو روحانیت مبارز تهران در کمیته استقبال حضور داشت و قبل و بعد از سخنرانی امام(ره)، در بهشت زهرا، سخنرانی کرد.
   وی از طرف امام(ره)، مسئول عقیدتی سیاسی ژاندارمری شد و پس از مدتی به نمایندگی مردم بوئین زهرا انتخاب شد و در دوره‌های اول و دوم مجلس حضور داشت.
   وی به دلیل تدریس در دانشگاه و تحقیق و نگارش از کسوت نمایندگی مجلس خارج و به امور طلبگی پرداخت. از وی کتاب‌های مختلفی منتشر شده است، که به اختصار اشاره می‌شود .

   • قطره‌ای از دریا (گذری و نظری به حکمت‌های امیرالمؤمنین(ع) در نهج‌البلاغه): این کتاب که در سه جلد، منتشرشده است، شرح گویا و فشرده‌ای از 472 جملات قصار علی بن ابی‌طالب (ع) در نهج‌البلاغه است)
   • زنان مهاجرین و انصار
   • بر بالین کوثر
   • کتاب تجلیات عرفان در شب: این کتاب یادداشت‌های پراکنده و عارفانه‌ای است، که در فرازوفرودهای زندگی و حالت‌های مختلف روحی نگارنده، شکل گرفته و جمع آوری شده است.
   • سوگنامه علی در فراق فاطمه: این کتاب شرحی بر خطبه 193نهج‌البلاغه است، که امام علی(ع) هنگام خاک سپاری حضرت صدیقه طاهره(س)، ایراد فرموده‌اند. کلامی که مختصری از بزرگی مصیبت هجران آن بانوی بزرگ و مظلومیت علی(ع) را بیان می‌کند. خطبه‌ای که در عین کوتاهی، مرثیه‌ای به بلندای تاریخ پرتلاطم زندگی آن حضرت می‌باشد و گوشه‌هایی از مظلومیت خاندان پیامبر(ص) را نشان می‌دهد.
   • حقوق متقابل حکومت و شهروندی: شرحی برخطبه 207 نهج‌البلاغه است، که تعاملات حکومت و مردم را از نگاه امام علی(ع) به تصویر کشیده است. توجه به آرا و نظریات شهروندان، انتقادپذیری، احترام به مردم، رمز ماندگاری و علل انحطاط و انهدام حکومت‌ها، پرهیز از مدح و چاپلوس پروری از جانب حاکمان به حق، و آسیب شناسی چاپلوسی موضوعاتی است که در این کتاب به شرح و بررسی آنها پرداخته شده است.
   • علی(ع) و کارگزاران حکومت: شرحی بر نامه 45 نهج‌البلاغه است که خطاب به عثمان بن حنیف استاندار بصره صادر شده است، که مطالعه آن را به همه دوستداران اندیشه سیاسی امیرالمؤمنین(ع) به ویژه مدیران جامعه، که خودشان را شیعه و پیرو راه امیرالمؤمنین(ع) می‌دانند توصیه می‌شود.
   • بر بالین امیرالمؤمنین(ع) با وصیت‌هایش در نهج‌البلاغه: این کتاب شرحی بر وصایای خاص امیرالمؤمنین(ع) در نهج‌البلاغه است، که از لحظه ضربت خوردن، تا شهادت، ایراد فرموده‌اند. وصیت‌هایی که آخرین گفتنی‌های اولین وصی پیامبر اکرم(ص)، در آستانه پرواز به سوی ملکوت است و اساسی‌ترین ارزش‌های معنوی و معرفتی در آنها، مورد توجه قرار گرفته‌اند، از جمله آنها وصیت 47 آن حضرت است، که پر بهاترین ارزش‌های معرفتی را در پایانی‌ترین هنگامه عمر پر بهایشان، بیان فرموده‌اند.
   • بایسته‌ها و نبایسته‌های تبلیغ و مبلغین: کتابی فنی و تخصصی که راه کارهای موفقیت را به سخنوران و هنرجویان این رشته ارائه کرده و تجربه‌های پر بهایی را از چهل سال حضور موفقیت‌آمیز نگارنده در عرصه خطابه و منبر در قالب بایسته‌ها و نبایسته های فن خطابه، به رشته تحریر درآورده است، مطالعه این کتاب، به طلاب و دانشجویان و اهل منبر و خطابه و به همه کسانی که می‌خواهند، صحیح سخن گفتن را بیاموزند، توصیه می‌شود.
   • علم و حکمت در اسلام: این کتاب اهمیت علم و حکمت را از منظر اسلام و رهبران الهی مورد بررسی قرار داده است. بخش مهمی از آیات و روایت مواد اصلی این نوشتار هستند که مطالعه آن برای طلاب و دانشجویان و پاسداران اندیشه وحیانیت مفید و سازنده است و جایگاه اسلام را در نشر و انتشار علم و دانش و والایی دانشمندان نشان می‌دهد.
   • مدارا و رحمت در اسلام و سیره نبوی: کتابی که روح سازگاری و زندگی مسالمت آمیز را از منظر اندیشه‌های وحیانی مورد بحث و بررسی قرار داده است. در شرایطی که دنیای غرب و مبشرین مسیحیت، چهره خشن و ناسازگاری از اسلام را به تصویر می‌کشند، این نوشتار کوشیده است با استفاده از سیره عملی پیامبر(ص) و آیات و روایت اسلامی مدارا و رأفت و رحمت اسلامی را که رمز موفقیت رسول گرامی اسلام(ص) در پیشبرد تعالیم اسلام بوده است به صورت روشن و قابل استفاده برای همگان، تبیین نماید.
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.