مقام معظم رهبری: اگر چنانچه ما توان خودمان را بیشتر از واقع بدانیم، یا کمتر از آنچه که واقعیت است، بدانیم، دچار خطا خواهیم شد؛        مقام معظم رهبری: برای خدا کار کنید و لحظه ای را برای خدمت به مردم و نظام از دست ندهید
 
   
 

  • کارگاه آموزشی ارتقای سلامت روان در قم برگزار شد

   کد: 12320
   ۱۳۹۶/۰۹/۲۵
   کارگاه آموزشی دو روزه ارتقای سواد سلامت روان ویژه طلاب و روحانیون استان قم در سالن جلسات مرکز خدمات حوزه‌های علمیه برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، اهمیت توجه به سلامت روان، معرفی بیماری‌های روانی شایع، موارد چالش برانگیز در حوزه روان و درمان‌ها در حوزه روانپزشکی، سرفصل‌های این کارگاه دو روزه بود.
   دکتر احمد نوربالا، دکتر علی اسدی، دکتر مهدی نصر اصفهانی و دکتر ارسیا تقوا اساتید این کارگاه بودند که در موضوعاتی مانند سیمای سلامت روان در ایران، سواد سلامت روان، اختلال افسردگی اساسی، انواع اختلالات اضطرابی، وسواس و بیماری‌های مرتبط، اختلالات شخصیت، بیماری‌های دو قطبی، کارکرد و شیوه اثر داروها، روان‌درمانی و خاستگاه انواع روان‌درمانی و ... مطالبی را بیان کردند.
   شایان ذکر است اولویت پیشگیری بر درمان، ارتقای شاخص های سلامت روانی جامعه، بخشهایی از سیاست های کلی ابلاغی توسط مقام معظم رهبری(مدظله العالی) می باشند که سر لوحه این برنامه آموزشی قرار گرفت.
   معاونت سلامت و امور بیمه های مرکز خدمات در راستای تحقق اصل "تقدم پیشگیری بر درمان " گام هایی مؤثر و جدی برداشته که برنامه اجرای آموزش و ارتقای سلامت، طرح های متنوع سنجش سلامت، تهیه شناسنامه سلامت الکترونیک، مجله سلامت الکترونیک، مرکز مشاوره تلفنی سلامت از جمله آن ها می باشند. برنامه های آموزشی این معاونت در چهار حوزه جسم، خلق و روان، طب سنتی و همچنین امداد و نجات در سطح کشور و بر اساس بیماری های شایع هر منطقه برگزار می شود.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    

    

    

   کاربر گرامی! لطفا در قسمت نظرات صرفا دیدگاه خود در مورد این خبر را درج نمایید. در صورت وجود هر گونه سوال و یا نیاز به پیگیری با شماره 02531200 تماس حاصل فرمایید.